Dažniausiai užduodami klausimai

Prieš renkantis elektrinę
Ko reikia energijos gamybai iš saulės?

Ko reikia energijos gamybai iš saulės?

Tam, kad namuose galėtumėte įsirengti saulės elektrinę savo reikmėms, jums reikės saulės modulių, įtampos keitiklio (inverterio) ir tvirtinimo sistemos. Būtent šie komponentai ir sudaro saulės jėgainę. Pastačius elektrinę yra sutvarkoma dokumentacija, o elektrinės savininkas tampa gaminančiu vartotoju ir pradeda gaminti elektros energiją.

Šiuo metu galite statyti elektrinę iki 30 kW, tai didžiausia leistina saulės jėgainės galia namų reikmėms. Tikslų poreikį kokio dydžio saulės elektinės Jums reikia galite apsiskaičiuoti naudodami mūsų sukurtą sakičiuoklę.

Kokios galios saulės elektrinės man reikia?

Kokios galios saulės elektrinės man reikia?

Pirmiausia, Jums reikia įvertinti, kiek elektros energijos sunaudojate per metus. Pavyzdžiui, keturių asmenų šeima per metus sunaudoja vidutiniškai ~7000 kWh elektros, todėl tokiai šeimai patariame įsirengti 7 kW galios saulės modulius. 30 kW saulės elektrinė yra pati didžiausia pagal leidžiamus standartus. Pagal jūsų poreikį pritaikysime geriausią sprendimą jūsų namui.

Jeigu namas dar tik statomas ir metinis suvartojimas nėra žinomas, mūsų komanda gali padėti apskaičiuoti būsimą poreikį elektrai - susisiekite šiame puslapyje nurodytais kontaktais. 

Koks šlaito kampas ir orientacija geriausi?

Koks šlaito kampas ir orientacija geriausi?

Lietuvos sąlygomis ideali saulės elektrinės orientacija yra pietų kryptimi bei 36-39° pasvirimo kampu. Dažniausiai taip yra orientuojamos ant žemės statomos saulės elektrinės.

Įrengiant saulės elektrinę ant stogo, dažnai nėra galimybės atitikti idealios modulių orientacijos ir pasvirimo kampo. Siūlome pasirinkti palankiausią stogo šlaitą pietų atžvilgiu bei modulius guldyti ant aliuminio profilių dirbtinai nekeliant pasvirimo kampo. Tokiu būdu sistema bus ilgaamžė, o nuostoliai dėl ne idealios orientacijos ir pasvirimo kampo sudarys tik apie 5-10%. 

Žemiau pateikiama nuostolių diagrama: X ašis – orientacinis nuokrypis, Y ašis – Šlaito pasvirimo kampas. Efektyvumo koficientas pateikiamas procentais.

 

Kokį plotą užima saulės elektrinė?

Kokį plotą užima saulės elektrinė?

Įvertinus suvartojamą energijos kiekį, reikia paskaičiuoti kokio dydžio saulės elektrinė gali tilpti ant pastato stogo. Jei elektrinė statoma ant šlaitinio stogo, tai skaičiuojama, kad 1 kW įrengti reikia 6 m² stogo ploto. Jei ant plokščio stogo ar žemės, tuomet skaičiuojama, kad 1 kW įrengti reikia 10 m².

Stengiamasi vengti šešėlį metančių objektų, todėl reikia įvertinti, kad dažnai reikalingas net ir didesnis stogo plotas. Tuo atveju jei šešėliuojančių objektų nepavyksta išvengti, galima naudoti specialius įrenginius mažinančius šešėlių daromą įtaką efektyviam saulės elektrinės veikimui. 

Be to, nuolatos tobulėjant technologijoms, saulės moduliai tampa vis efektyvesni, todėl tam pačiam galingumui reikia vis mažesnio saulės elementų skaičiaus. Šiuo metu vidutinis saulės elemento efektyvumas - 275-340 W.

Kokį poveikį aplinkos apsaugai daro saulės elektrinės?

Kokį poveikį aplinkos apsaugai daro saulės elektrinės?

Vidutinškai 10 kW saulės elektrinė per metus gali sutaupyti apie 5 tonų CO2. Tad įdarbindami saulę jūs ne tik, kad kuriate ekonominę gerovę sau ir savo šeimai, bet ir prisidedate prie klimato kaitos padarinių mažinimo. 

 

Kaip veikia autonominė saulės elektrinė?

Kaip veikia autonominė saulės elektrinė?

Autonominė saulės elektrinė, - tai tokia elektrinė, kuri visą pagamintą elektros energiją naudoja tiesiogiai namo reikmėms arba kaupia akumuliatoriuose (baterijose). Tokio tipo saulės elektrinė neprivalo būti prijungta prie bendro elektros tinklo, todėl nereikia mokėti gaminamos energijos pasaugojimo mokesčio. 

Autonominę saulės elektrinę sudaro: saulės elementai; inverteris; atsinaujinančios energijos saugojimui skirti akumuliatoriai. Šiuo metu brangiausia tokio tipo elektrinės dalis - akumuliatoriai. Todėl prieš svarstant apie autonominį sprendimą reikia įsivertinti ekonominį jo atsiperkamumą. Šiuo metu autonominė elektrinė beveik visose situacijose "pralaimi" dvipusės apskaitos sistemai (kai energija perduodama į tinklus pasaugoti), todėl autonominės sistemos svarstomos tik išskirtinais atvejais, pavyzdžiui, kai neįmanoma atvesti el. energijos įvado iki vartojimo taško. 

Turite klausimų? Pasikonsultuokite su "Saulės grąža" komanda.

 

Atsiperkamumas
Kokios yra eksploatacijos išlaidos?

Kokios yra eksploatacijos išlaidos?

Eksploatacijos išlaidų beveik nėra, tačiau reikia įvertinti šiuos aspektus:

saulės elementų valymas:
- Rekomenduojame bent kartą per 1-2 metus (patartina balandžio mėnesį) valyti modulius, kad būtų pagamintas maksimalus elektros energijos kiekis, ypač tose vietose, kur yra mažai kritulių arba yra kitokių aplinkos veiksnių (žiedadulkės, žvyrkelis ir pan.). Modulio stiklą reikėtų valyti anksti ryte, vakare, naktį arba lietingomis dienomis, kol nešviečia saulė.
- Valymui galima naudoti visų rūšių neaustines šluoteles, minkštas kempines ir šepečius su švelniais šereliais. Saulės modulių valymui gali būti naudojami visų rūšių prekyboje esantys stiklo valikliai, alkoholis / etanolis / metanolis.
- Detali modulių priežiūros instrukcija pateikiama kartu su Jūsų saulės elektrinės dokumentacija.

saulės elektrinės sistemos veikimo tikrinimas:
- Fotovoltinės sistemos priežiūra turėtų būti numatyta vieną - du kartus per metus. Vizualiai patikrinami saulės elementai, inverteris, prisijungiama prie įtampos keitiklio monitoringo sistemos ir įvertinamas saulės elektrinės darbas. Geriausiai tinkantis laikas atlikti sistemos priežiūros darbus yra saulėtos dienos vidurdienis.
- paprastą saulės elektrinės apžiūrą gali atlikti sistemos savininkas, pastebėjus, kad elektrinė veikia ne taip kaip turėtų, reikia kreiptis į rangovą. 

įtampos keitiklio (inverterio) priežiūra:
- 1-2 kartus per metus reikia patikrinti inverterio darbo sąlygas, įvertinant ar įrenginys neperkaista, ar nėra padengtas dulkių, nešvarumų sluoksniu ir atlikti kitus, vartotojo vadove, nurodytus veiksmus.
- dauguma kokybiškų įtampos keitiklių turi savidiagnostikos ir/ar diagnostikos sistemą, kuri automatiškai, be operatoriaus įsikišimo nustato daugelį galimų eksploatacijos problemų ir parodo jas ekrane. Tai leidžia naudotojui iškart pamatyti ar inverteryje ir fotoelektros sistemoje neįvyko trikčių, ar nėra instaliacijos arba eksploatacijos klaidų. Gedimo atveju visada reikia informuoti rangovą. Įrenginio tvarkymą gali atlikti tik kvalifikuoti specialistai. 
- rekomenduojame įvertinti, kad elektrinės gyvavimo laikotarpiu reikės bent kartą keisti inverterį. Todėl siūlome apsvarstyti galimybę pratęsti įtampos keitiklio garantijos laikotarpį, kuris užtikrintų sklandžią įrenginio eksplotaciją. 

Per kiek laiko atsipirks saulės elektrinė?

Per kiek laiko atsipirks saulės elektrinė?

Dvipusės apskaitos sistemos atsipirkimas svyruoja priklausomai nuo sistemos galios, pasirinktų modulių tipo, elektros energijos vartojimo grafiko. Standartiškai didesnės galios sistema atsiperka greičiau, nes 1 kilovato (kWp) įrengimo kaina yra mažesnė. Taip pat kylant elektros kainai, elektrinės atsipirkimas trumpėja, apytiksliai 1 metai - 1 ct/kWh el. kainos augimui. Saulės elektrinės atsipirkimas šiuo metu vidutiniškai siekia 5-7 metus, įskaičiuojant APVA paramą. Vidutinis saulės elektrinės gyvavimo laikas 25-30 metų.

Pasinaudokite "Saulės grąža" puslapyje esančia skaičiuokle ir sužinosite tikslų Jūsų saulės elektrinės atsipirkimo laiką.

Kiek elektros energijos per metus pagamina saulės elektrinė?

Kiek elektros energijos per metus pagamina saulės elektrinė?

Vidutiniškai iš 1 kW instaliuotos galios galima pagaminti 950-1050 kWp energijos. Pagamintos energijos kiekis priklauso nuo metinio saulės apšviestumo, elektrinės orientacijos ir pasvirimo kampo bei regiono, kuriame ji stovi. Tradiciškai dėl didesnio saulėtumo Vakarų Lietuvoje pastatytos saulės elektrinės generuoja šiek tiek daugiau energijos. Tačiau ir kituose Lietuvos regionuose saulės tikrai pakanka.

Pasinaudokite skaičiuokle arba parašykite mums ir mes paskaičiuosime tikslią energijos generaciją Jums asmeniškai.

Kiek energijos saulės elektrinė generuoja žiemos metu?

Kiek energijos saulės elektrinė generuoja žiemos metu?

Didžioji dalis pagamintos metinės energijos pagaminama balandžio-spalio mėnesiais. Tuo tarpu tamsiausiais mėnesiais gruodį ir sausį generuojama viduiniškai tik apie 2 % metinės elektros energijos. 

Tai reiškia, kad saulės elektrinė elektros energijos žiemos metu beveik negamina, todėl net neverta valyti apsnigtų saulės elementų. Geriau laukti pavasario, kai bus daugiau saulės, kuri nutirpins sniegą. 

Kiek kainuoja saulės elektrinė?

Kiek kainuoja saulės elektrinė?

Kiekvienas saulės elektrinės projektas yra individualus, kaip ir kiekvieno kliento poreikiai. Kiekvienam klientui asmeniškai parenkame pasiūlymą atsižvelgdami į Jūsų norus ir galimybes. Todėl sunku tiksliai įvardinti Jūsų saulės elektrinės kainą, tačiau orientacijai galima pasakyti, kad vidutinė 1 kW kaina - 1000 eur. be paramos.

Nuo ko priklauso saulės elektrinės kaina?

Pasirenkamos įrangos ir jos komplektacijos - ar ieškote geriausio kainos - kokybės santykio, o gal išskirtinio sprendimo?

Saulės elektrinės dydžio -  kuo didesnė elektrinė, tuo mažesnė 1 kW kaina.

Stogo dangos - standartinės montavimo sistemos bituminėms, šiferinėms ir skardinėms dangoms yra šiek tiek pigesnės nei čerpiniam stogui.

Elektrinės projekto sudėtingumo, t.y. ar elektrinė statoma ant vieno stogo, ar ant kelių? kokie atstumai tarp objektų ir pan.

Susisiekite su mumis, o mes pateiksime geriausią pasiūlymą. 

 

10 kW saulės elektrinė: ką reikia žinoti

10 kW saulės elektrinė: ką reikia žinoti

Ar žinojote, kad 10 kW saulės elektrinė:

- Tokia elektrinė per dieną Jums gali generuoti net virš 60 kWh;
- Vidutiniškai leis sutaupyti 950 € per metus (dabartinėmis kainomis);
- Net 5 tonomis per metus sumažinsit CO2 išskyrimą;
- Tokia elektrinė, įsirengiant su mumis, Jums gali kainuoti nuo 850 € už 1 kW.

Skaityti daugiau.

Parama
Parama saulės elektrinėms fiziniams asmenims?

Parama saulės elektrinėms fiziniams asmenims?

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) finansuoja atsinaujinančių išteklių panaudojimą ir saulės elektrinių diegimą ir naudojimą. 2020 metais planuojami dar keli nauji kvietimai:

 • Balandžio pab. dalies palūkanų kompensacija saulės elektrinę įsigyjant išsimokėtinai. Galėsite gauti didesnę – ne 323 €, o 381 € fiksuotą išmoką.
 • Liepos 1 d. nutolusioms jėgainėms, saulės parkams.
 • Spalio 1 d. saulės elektrinėms individualiuose namuose.

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir sužinok apie kvietimo pradžią!

Kas gali gauti paramą?
a) fizinis asmuo, nuosavybės teise valdantis gyvenamosios paskirties vieno arba dviejų butų namą arba sodo namą, ir žemės sklypą (nuosavybė, nuoma, panauda), jei elektrinė bus įrengiama ant žemės
b) nutolęs gaminantis vartotojas, norintis statyti nuosavą saulės elektrinę valdomame žemės sklype ar investuoti į saulės elektrinių parką
c) daugiabučių gyventojai, norintys statyti saulės elektrinę ant daugiabučio namo stogo ar jam priklausiančiame žemės sklype

Paramos dydis yra 323 eur. 1kW instaliuotos galios. Parama teikiama elektrinėms iki 10 kW. 

Reikalavimai saulės elektrinės įrangai:
- Įranga turi būti nauja (nenaudota)
- Saulės moduliai turi atitikti ES standartus, jiems turi būti suteikta 10 m. produkto garantija ir 25 m. 80 proc. efektyvumo garantija. Moduliai privalo turėti CE ženklą ir turėti pakankamą apsaugą nuo dulkių ir drėgmės (bent IP 65)
- įtampos keitiklis (inverteris) turi būti tinkamas saulės elektrinių įrengimui ir atitikti ES standartus, jam turi būti suteikta 5 m. produkto garantija. Įtampos keitiklis turi turėti apsaugą nuo dulkių ir drėgmės (bent IP 65)

Kiti reikalavimai:
- Įdiegti saulės elektrinę privaloma per 9 mėn. nuo kvietimo pabaigos (2020-01-31)
- Perkant dalį elektrinių parke, saulės jėgainė turi būti nupirkta per ne ilgiau kaip 12 mėn.
- Pastatai ir žemė turi būti įregistruoti VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registre (NTR) (statinio baigtumui reikalavimai nekeliami). Todėl paramą gali gauti ir naujakuriai
- Statant nuomojamame ar panaudos teise valdomame sklype, sutartis turi galioti ne mažiau kaip 6 metus nuo projekto registracijos formos pateikimo APVAi dienos 
- APVA parama suteikiama tik iki kvietimo pradžios nepriduotoms saulės elektrinėms 
- Privaloma tapti gaminančiu vartotoju, t.y. priduoti elektrinę į tinklą

Prioritetiniai kriterijai vertinant projektą:
1. Elektrinės įrengimo būdas:
- ant pastato arba integravus į pastatą – aukštesnis balas;
- ant žemės – žemesnis balas.
2. Atsinaujinančių išteklių energiją naudojančių technologijų galia: 
- iki 5 kW – aukštesnis balas; -
daugiau kaip 5 kW bet ne daugiau kaip 10 kW – žemesnis balas.

 

Paraiškos pateikimas:
pasirinkite koks saulės elektrinės tipas Jums tinkamiausias:
a) ar norite statyti ant nuosavo pastato (sklype) ir vartoti tiesiogiai (dalį elektros energijos galėsite siųsti kitiems, Jums nuosavybės teise priklausantiems, objektams)?
b) ar norite statyti ant savo sklypo ir vartoti geografiškai nutolusiuose objektuose (nutolęs vartotojas, kuris neturi galimybės generuojamos elektros energijos vartoti tiesiogiai)?
c) ar norite statyti ant daugiabučio stogo (sklype) ir vartoti tiesiogiai?
d) ar norite pirkti dalį saulės elektrinės iš didelio elektrinių parko?

- Jei gaminsite ir vartosite elektrą tame pačiame objekte, pildote šią paraiškos formą
- Daugiabučių gyventojai ir asmenys, norintys statyti nutolusią saulės elektrinę ar siekiantys įsigyti dalį elektrinės iš saulės parko turi pildyti šią paraiškos formą.

Paraiškos vertinimo kriterijai?
1. Gyvenamojo ar sodo pastato (buto) apsirūpinimo šiluma būdas
Vertinama, ar projekto metu elektros energijai gaminti diegiamų technologijų sugeneruota energija bus naudojama gyvenamajame pastate (bute), prijungtame prie centralizuotai tiekiamos šilumos sistemos. 5 balai skiriami prie centralizuotai tiekiamos šilumos neprijungtiems gyvenamiesiems pastatams (butams). 1 balas skiriamas prie centralizuotai tiekiamos šilumos prijungtiems gyvenamiesiems pastatams (butams).

2. Atsinaujinančių išteklių energiją naudojančių technologijų galia
Vertinama namų ūkyje elektros energijai gaminti diegiamos technologijos galia, tarpusavyje lyginant diegiamų technologijų galingumą:

Elektrinės galia kW (kilovatais) Skiriami balai
iki 2  5
2,01 - 3  4,5
3,01 - 4 4
4,01 - 5 3,5
5,01 - 6 2,5
6,01 - 7 2
7,01 - 8 1,5
8,01 - 9 1
9,01 - 10 0,5
virš 10 0
 
Kokius dokumentus reikės pateikti norint gauti paramą?
- sąskaitą faktūrą ir elektrinės perdavimo asmens nuosavybėn perdavimo-priėmimo aktą,
- įrenginio pasą ir/ar techninę specifikaciją,
- atestuoto rangovo deklaraciją apie elektrinės atitikimą teisės aktų techniniams reikalavimams,
- gaminančio vartotojo sutarčių su elektros energijos tiekėju ir (ar) energetikos tinklų operatoriumi kopijas.

Per kiek laiko gausite paramą?

Parama saulės elektrinei išmokama ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo fizinio asmens tinkamai įforminto Išlaidų kompensavimo prašymo ir visų privalomų pateikti dokumentų registravimo dienos, su sąlyga, jei bus atliekama patikra projekto įgyvendinimo vietoje, kad jos metu nebus nustatyta trūkumų.

Kokie įpareigojimai atsiranda gavus finansavimą?
- 5 metus be APVA rašytinio sutikimo negalite perleisti, parduoti, įkeisti turto ar kitokiu būdu suvaržyti daiktinių teisių į elektrinę prieš tai negavus raštiško APVA sutikimo
- 5 metus draudžiama parduoti generuojamą elektros energiją ar naudoti ją ūkinei komercinei veiklai
- sudaryti sąlygas APVA atstovams tikrinti elektrinę per visą 5 metų laikotarpį.

Daugiau infromacijos rasite apva.lt interneto svetainėje.

Turite klausimų? Susisiekite ir "Saulės grąža" komanda suteiks nemokamą konsultaciją bei padės užpildyti paraišką paramai gauti. 

Parama daugiabučių gyventojams ir saulės parkams

Parama daugiabučių gyventojams ir saulės parkams

Daugiabučių gyventojai ir kiti gali gauti paramą saulės elektrinės įsirengimui šiais būdais:

- statant nuosavą saulės elektrinę ant daugiabučio stogo ar jam priklausančiame žemės sklype
- investuojant į saulės elektrinę saulės parke ir naudojant energiją kaip nutolę vartotojai

Paramos dydis yra 323 eur. - 1kW instaliuotos galios. Parama teikiama elektrinėms iki 10 kW. 

Teikti paraišką:
Daugiabučių gyventojai ir asmenys, norintys statyti nutolusią saulės elektrinę ar siekiantys įsigyti dalį elektrinės iš saulės parko turi pildyti paraiškos formą APVA. 

Norite gauti pasiųlymą, ar nežinote nuo ko pradėti? Užpildykite užklausą arba parašykite mums: info@saulesgraza.lt.

Reikalavimai saulės elektrinės įrangai:
- Įranga turi būti nauja (nenaudota)
- Saulės moduliai turi atitikti ES standartus bei ekologinius ženklus, jiems turi būti suteikta 10 m. produkto garantija ir 25 m. 80 proc. efektyvumo garantija. Moduliai privalo turėti CE ženklą ir turėti pakankamą apsaugą nuo dulkių ir drėgmės (bent IP 65);
- įtampos keitiklis (inverteris) turi būti tinkamas saulės elektrinių įrengimui ir atitikti ES standartus, jam turi būti suteikta 5 m. produkto garantija. Įtampos keitiklis turi turėti apsaugą nuo dulkių ir drėgmės (bent IP 65).

Išmoka: 
- pasibaigus 30 dienų trukusiam kvietimui, APVA per 30 dienų įvertins pateiktas registracijos formas ir pagal prioritetinius kriterijus sudarys registracijos formų sąrašą;

- pagal sudarytą registracijos formų sąrašą nedelsiant (ne vėliau kaip per 3 darbo dienas) informuos fizinius asmenis apie jiems numatytą skirti finansavimą.

- išmoką gausite ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo fizinio asmens tinkamai įforminto Išlaidų kompensavimo prašymo ir visų privalomų pateikti dokumentų registravimo dienos, su sąlyga, jei bus atliekama patikra projekto įgyvendinimo vietoje, kad jos metu nebus nustatyta trūkumų.

Daugiau infromacijos rasite apva.lt.

Esame įrengę ne vieną saulės elektrinę naujuose ar renovuotuose daugiabučiuose pastatuose. Tokios tendencijos rodo, kad saulės energijos teikiama nauda atsiperka ir be paramos. Jei norite įvertinti savo galimybes -  susisiekite su mumis.

ES parama saulės elektrinėms verslo įmonėms?

ES parama saulės elektrinėms verslo įmonėms?

Gamybinės įmonės gali pretenduoti gauti paramą iš ES struktūrinių fondų, pasinaudojant priemone: „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“. Paraiškas teikti galima iki iki 2020-04-20 24:00 val. (galutinis paraiškų pateikimo terminas) per DMS. Paramą administruoja Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA). 

Priemonės tikslas – sumažinti energijos vartojimo intensyvumą pramonės įmonėse, didinant atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) gamybą ir vartojimą. Energijos vartojimo intensyvumas – pirminės energijos sąnaudų kiekis, tenkantis bendrojo vidaus produkto vienetui.

Remiamos veiklos:
1) AEI naudojančių energijos gamybos pajėgumų įrengimas;
2) Naujų AEI efektyvesnio panaudojimo technologijų kūrimas ir diegimas pramonės įmonėse, siekiant
naudoti energiją pačių įmonių vidiniams poreikiams, bei sudarant galimybę perteklinę energiją tiekti kitoms pramonės įmonėms ar perduoti į centralizuotus energetinius tinklus.

Tinkami pareiškėjai – labai mažos, mažos, vidutinės ir didelės pramonės įmonės, kurios:
- veikia ne trumpiau nei 3 metus,
- vidutinės metinės pajamos iš savo pagamintos produkcijos per 2 finansinius metus iki paraiškos pateikimo dienos yra ne mažesnės nei 300 000 Eur (didelei įmonei) ir 145 000 Eur (l. mažai, mažai ar vidutinei įmonei).
Paraiškos pateikimo metu būtina turėti energijos vartojimo audito išvadas.

Finansuojamos išlaidos – papildomos investicinės išlaidos (įranga, įrenginiai), būtinos AEI gamybai skatinti. Investicinė pagalba teikiama tik naujiems įrenginiams.

Projektams įgyvendinti numatoma skirti iki 3 300 000 Eur ES struktūrinių fondų (Europos regioninės plėtros fondo) lėšų. Labai mažoms įmonėms, mažoms įmonėms ir vidutinėms įmonėms – numatoma skirti iki 1 650 000 Eur, didelėms įmonėms – numatoma skirti iki 1 650 000 Eur.
Finansavimo sumos – didžiausia projektui galima skirti finansavimo suma yra 500 000 Eur, mažiausia projektui galima skirti suma – 15 000 Eur.
Finansuojamoji dalis:
- Labai mažai ir mažai įmonei – 60 proc.;
- Vidutinei įmonei – 50 proc.;
- Didelei įmonei – 40 proc.

Nuorodos į kvietimus:
Didelėms įmonėms http://bit.ly/2PWC7tb
L. mažoms - vidutinėms įmonėms http://bit.ly/2r49lOZ

Jei turite klausimų, norite pasikonsultuoti ar nežinote kas gali Jūsų įmonei paruošti paraišką paramai? Drąsiai kreipkitės į "Saulės grąža" komandą, kontaktus rasite puslapio apačioje arba skiltyje kontaktai.

Parama valstybinėms įmonėms?

Parama valstybinėms įmonėms?

Kvietimas paigėsi 2019 m. rugsėjo 16 d.

Atnaujinsime informaciją, kai bus žinoma naujo šaukimo, teikti paraiškas paramai gauti, data.

Paraiškas gali teikti visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatų, kurie nuosavybės teise priklauso valstybei, savivaldybėms, tradicinėms religinėms bendruomenėms (bendrijoms ar centrams), valdytojai arba savininkai.

Jei turite klausimų, norite pasikonsultuoti ar nežinote kas gali Jūsų įmonei paruošti projektą? Drąsiai kreipkitės į "Saulės grąža" komandą, kontaktus rasite puslapio apačioje.

 

Išsamios kvietimo gauti paramą saulės elektrinei su paskola taisyklės

Išsamios kvietimo gauti paramą saulės elektrinei su paskola taisyklės

Nuo 2020 m. birželio 1 d. 8 val. iki 2020 m. liepos 1 d. 17 val. fiziniai asmenys sudarę paskolos sutartis su finansų ar kredito įstaiga kviečiami teikti Projekto registracijos formas kompensacinėms išmokoms gauti už saulės elektrinių iki 10 kW įsirengimą, kuriomis gaminama elektros energija bus naudojama namų ūkio poreikiams.

Pareiškėjai

Fiziniai asmenys po kvietimo teikti paraiškas sudarę paskolos sutartis su finansų ar kredito įstaiga. Pradinis įnašas turi būti iki 30 % mažos (iki 10 kW) galios saulės elektrinės, skirtos elektros energijos gamybai namų ūkio reikmėms, įrengimui.

Svarbu pabrėžti, kad kompensacinė išmoka nerezervuojama ir neteikiama, kai paramos prašoma tuo pačiu unikaliu numeriu registruotam namui, sodo paskirties pastatui, butui ar žemės sklypui, kuriam jau rezervuota ar išmokėta kompensacinė išmoka iš Programos priemonės, arba iš Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos – saulės elektrinės įrengimui, arba 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ 04.1.1-LVPA-V-114 priemonės „Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimas namų ūkiuose“ ir 04.1.1-LVPA-V-115 priemonės „AIE namų ūkiams“.

Kvietimo suma

2020 m. kvietimui bendra projektų finansavimui skiriama lėšų suma – 5 mln. Eur.

Paskolos sutarčių su finansų ar kredito įstaiga sudarymas ir reikalavimai

Kompensacinės išmokos teikiamos fiziniams asmenims po kvietimo teikti Projekto registracijos formas  sudariusiems paskolos  sutartis su finansų ar kredito įstaiga su pradiniu iki 30 proc. įnašu iki 10 kW galios saulės elektrinių, skirtų elektros energijos gamybai namų ūkio reikmėms, įsirengimui. Paskolos sutartis turi būti sudaryta tarp pareiškėjo ir finansų ar kredito įstaigos. Paskolos sutartis turi būti sudaryta ne trumpesniam kaip 3 metų laikotarpiui. Paskola gali būti grąžinama anksčiau, nei paskolos sutartyje nustatytas terminas, bet ne anksčiau kaip po 3 metų nuo paskolos suteikimo dienos.

Paskolos suma negali būti mažesnė už sumą, apskaičiuotą pagal fiksuotą įkainį remiam elektrinės galingumui įrengti.

Kompensacinės išmokos dydis

Maksimalus kompensacinės išmokos dydis vienam pareiškėjui yra 3810 eurų. Kompensacinės išmokos dydis pareiškėjui apskaičiuojamas pagal nustatytą 1 kW fiksuotąjį įkainį  381 Eur/kW padauginus iš Projekto registracijos formoje nurodytos planuojamos įrengti saulės elektrinės galios (kW).

Remiama veikla – iki 10 kW galios saulės elektrinių, skirtų elektros energijos gamybai namų ūkio reikmėms:

- įrengimas elektros energijos vartojimo vietoje;

- įrengimas geografiškai nutolusioje nuo elektros energijos vartojimo vietoje.

Tinkamos finansuoti projekto išlaidos yra numatytos Projekto registracijos formoje nurodytam  įrenginiui įsigyti pagal nurodytą saulės elektrinės galią  ir patirtos nuo priemonės įtraukimo į einamųjų metų Klimato kaitos programos lėšų naudojimo sąmatą detalizuojantį planą, t.y. nuo 2020 m. gegužės 13 d.

Tinkamos finansuoti išlaidos, kurioms sudaryta tikslinės paskolos sutartis

- saulės elektrinės iki 10 kW įsigijimas. Pareiškėjas gali įsigyti ir didesnę kaip 10 kW galios saulės elektrinę, tačiau kompensacinė išmoka mokama tik už saulės elektrinės iki 10 kW įsigijimą ar įrengimą;

- saulės šviesos moduliai, atitinkantys Europos Sąjungos standartus, įskaitant ekologinius ženklus, energijos duomenų etiketes ir kitas Europos Sąjungos standartizacijos įstaigų nustatytas techninių normatyvų sistemas;

- įtampos keitiklis turi būti tinkamas saulės elektrinių įrengimui ir atitikti Europos Sąjungos standartus, įskaitant ekologinius ženklus, energijos duomenų etiketes ir kitas Europos Sąjungos standartizacijos įstaigų nustatytas techninių normatyvų sistemas.

Projekto registracijos formas galite teikti nuo 2020 m. birželio 1 d. per informacinę sistemą APVIS adresu apvis.apva.lt. Prisijungti galite ČIA.

Kartu su Projekto registracijos forma pareiškėjas turi pateikti:

 1. Jei yra namo, sodo paskirties pastato bendrasavininkų, laisvos formos bendrasavininkų (bendraturčių) sutikimą įgyvendinti projektą. Jį rasite ČIA
 2. Jei saulės elektrinė bus įrengiama ant daugiabučio stogo arba integruojama į pastatą, laisvos formos daugiabučio namo daugumos (jeigu butų ir kitų patalpų savininkų bendrijos įstatuose ar jungtinės veiklos sutartyje nenumatyta kitaip) butų ir kitų patalpų savininkų sutikimą arba jei saulės elektrinė bus įrengiama daugiabučio teritorijoje ir daugiabučio žemės sklypas priklauso bendra jungtine nuosavybės teise, laisvos formos daugiabučio žemės sklypo bendraturčių sutikimas. Jį rasite ČIA
 3. Jei Pareiškėjas įgalioja kitą fizinį ar juridinį asmenį už jį atlikti su Projekto įgyvendinimu susijusius veiksmus (pateikti Projekto registracijos formą ir/ar pateikti išlaidų kompensavimo prašymą ir/ar apmokėti išlaidas ir pan.), notaro patvirtintą arba informacinių technologijų priemonėmis sudarytą (https://igaliojimai.lt/) įgaliojimą atstovauti pareiškėją. Rekomendacijas dėl informacijos pateikimo notaro patvirtintame įgaliojime rasite ČIA.

Projektai bus atrenkami konkurso būdu pagal prioritetinius projektų atrankos kriterijus. Projektų atranka nepriklausys nuo projekto registracijos formos pateikimo pirmumo.

Prioritetiniai balai bus suteikiami pagal Klimato kaitos programos priemonės fiziniams asmenims „Finansinių priemonių taikymas gaminantiems vartotojams  didinant atsinaujinančių energijos išteklių socialinį prieinamumą“ tvarkos aprašo  priede „Prioritetiniai atrankos kriterijai“, rasite ČIA.

Įsirengti saulės fotovoltinę elektrinę ir pateikti APVA išlaidų kompensavimo prašymą privaloma ne vėliau kaip per 9 mėnesius nuo kvietimo teikti Projekto registracijos formas pabaigos dienos, t.y. iki 2021 m. balandžio 1 d.

Teisės aktai

 • Klimato kaitos programos priemonės fiziniams asmenims „Finansinių priemonių taikymas gaminantiems vartotojams didinant atsinaujinančių energijos išteklių socialinį prieinamumą“ tvarkos aprašas;
 • Klimato kaitos programos lėšų naudojimo 2020 m. sąmatą detalizuojantis planas, patvirtintas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2020 balandžio 3 d. įsakymu Nr. D1-187;
 • Klimato kaitos programos lėšų naudojimo 2020 m. sąmata, patvirtinta Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2020 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. D1-143.

Informacija teikiama:

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūroje,

Labdarių g. 3, LT-01120 Vilnius

pirmadieniais - ketvirtadieniais 8.00-12.00 ir 12.45-17.00 ,

penktadieniais 8.00 -12.00 ir 12.45-15.45

 

☎️ Kontaktiniai asmenys:

Aistė Ulickaitė, el. paštas aiste.ulickaite@apva.lt, tel. 8 646 19 240;

Gytis Milašius, el. paštas gytis.milasius@apva.lt, tel. 8 646 08 522;

Inga Bernatavičienė, el. paštas inga.bernataviciene@apva.lt, tel. 8 659 61 194.

 

https://www.apva.lt/kvietimas-fiziniams-asmenims-sudariusiems-paskolos-sutartis-su-finansu-ar-kredito-istaiga-iki-10-kw-galios-saules-elektrinems-irengti-skirtas-elektros-energijos-gamybai-namu-ukio-reikmems/

Saulės elektrinių įranga ir montavimas
Kokie yra galimi saulės elektrinių montavimo sprendimai?

Kokie yra galimi saulės elektrinių montavimo sprendimai?

Vakarų Europoje ir Lietuvoje populiariausias saulės elektrinės instaliacijos sprendimas - ant šlaitinio stogo. Naudojamos montavimo sistemos lengvai pritaikomos skirtingoms stogo dangoms. Tinkamai pritvirtintos jos visiškai nepažeidžia stogo dangos. Saulės elektrinės efektyvumas labai priklauso nuo šlaitinio stogo pozicijos pagal pasaulio šalių kryptis. Palankiausios kryptys yra pietūs, pietryčiai, pietvakariai. Ant plokščio stogo montuojamos saulės elektrinės yra universalesnės – jas dažniausiai galima pasukti reikiamu kampu pagal pasaulio kryptis. Tokio tipo saulės elektrinių sprendimai gali būti pritaikomi ant gyvenamųjų ir komercinių pastatų

Šiuo metu populiarėjantis, bet dar retai pasitaikantis sprendimas - integruota saulės elektrinė vietoj stogo dangos ar fasado. Nors ir santykinai brangesnis, tačiau toks sprendimas itin patrauklus naujakuriams, nes saulės elektrinė montuojama į pastatą ir naudojama kaip dalinis pastato paviršius, visiškai pakeičiantis pastato stogo dangos ar fasado apdailos plotą užtikrinant pastato apsaugą nuo atmosferos poveikio (lietaus, sniego, vėjo).

Saulės elektrinė ant žemės ar plokščio stogo – viena populiariausių elektrinės įrengimo vietų, suteikiančių labai plačias galimybes parinkti optimalius technologinius sprendimus. Lengviau nukreipti į pietų pusę, parinkti pasvirimo kampą. Tokio tipo saulės elektrinės yra puikiai vėdinamos, todėl pasižymi geriausiais elektros energijos gamybos rezultatais, tačiau joms riekia daugiau ploto nei ant šlaitinio stogo montuojamoms elektrinėms. Vidutiniškai 1 kW reikia 10 m².

Saulės moduliai montuojami ant fasado. Toks sprendimas tinka pastatams, kurie turi mažą stogo plotą, bet naudoja daug energijos. Sistemos pranašumas -  maksimalus ploto išnaudojimas, o minusas -  saulės elementų efektyvumo sumažėjimas. Statmenai montuojami moduliai gali generuoti iki 40% mažiau energijos.

 

Kuo skiriasi polikristaliniai ir monokristaliniai saulės elementai?

Kuo skiriasi polikristaliniai ir monokristaliniai saulės elementai?

Tiek monokristaliniai, tiek polikristaliniai saulės elementai atlieka tą pačią funkciją bendroje saulės fotoelektrinės sistemoje - jie surenka saulės energiją ir paverčia ją elektra. Jie taip pat gaminami iš to pačio silicio. Daugelis saulės baterijų gamintojų gamina tiek monokristalinius, tiek polikristalinius elementus.

Tiek monokristaliniai, tiek polikristaliniai saulės moduliai gali būti geras pasirinkimai jūsų saulės elektrinei, tačiau tarp šių dviejų technologijų yra esminių skirtumų, kuriuos turėtumėte suprasti prieš priimdami galutinį sprendimą. Pagrindinis skirtumas - naudojamų silicio saulės elementų tipas: monokristalinėse saulės baterijose yra saulės elementų, pagamintų iš vieno silicio kristalo, o polikristalinėse saulės moduliuose naudojami saulės elementai, pagaminti iš daugelio silicio fragmentų, išlydytų kartu.

Norint pagaminti monokristalinių saulės plokščių saulės elementus, silicio liejinys formuojamas iš vieno kristalo ir vėliau supjaustomas į plokšteles. Kadangi celė sudaryta iš vieno kristalo, monokristaliniai elementai turi mažiau defektų (angl. k. dislocations and grain boundaries), kurie daro neigiamą įtaką celės efektyvumui. Dėl to monokristaliniai elementai yra efektyvesni nei polikristaliniai.

Užuot naudodami vieną silicio kristalą, gamintojai ištirpdo daugybę silicio fragmentų. Polikristaliniai saulės elementai taip pat yra vadinami „daugiakristaliais“ arba daugelio kristalų siliciu. Kadangi kiekvienoje celėje yra daug kristalų, jų sandūroje atsiranda daugiau defektų taip pat pačių kristalų vidinė struktūra pasikeičia. Dėl to polikristalinių saulės modulių efektyvumas yra mažesnis. Pagrindinis šių modulių privalumas - mažesnė kaina.

Taigi, priimant galutinį sprendimą verta apsvarstyti, ar Jūs norite kuo pigesnio sprendimo, ar visgi kuo efektyvesnio?


Šaltinis

Kiek laiko užtruks saulės elektrinės įrengimas?

Kiek laiko užtruks saulės elektrinės įrengimas?

Po sutarties pasirašymo skaičiuojama, kad saulės elektrinę įrengsime per 1-5 mėnesius. Viskas priklauso nuo pasirinktų medžiagų ir užimtumo bei sąlygų apibrėžtų sutartimi.

Rangos darbai užtrunka 1-2 dienas: iki 5 kW saulės elektrinę sumontuojame per 1 dieną, 10 kW - per 1-2 dienas. Saulės elektrinės įrengimas gali užtrukti jei yra atliekami papildomi darbai bei dėl sunkinančių oro sąlygų.

Įrenginiant saulės elektrines virš 30 kW darbų atlikimo grafikas derinamas individualiai.

Jei turite klausimų ar norite pasikonsultuoti, drąsiai kreipkitės į "Saulės grąža" komandą, kontaktus rasite puslapio apačioje.

Už ką atsakingas saulės elektrinės rangovas?

Už ką atsakingas saulės elektrinės rangovas?

Įmonė "Saulės grąža" atsakinga už laiku ir tvarkingai atliekamus darbus, sutarties sąlygų laikymąsi, įsipareigojimų vykdymą. Rangovas užtikrina, kad vykdant darbus bus laikomasi visų įstatymų ir kitų teisės aktais nustatytų reikalavimų: darbų saugos; priešgaisrinės apsaugos, aplinkos apsaugos, higienos ir kitų su darbų vykdymu susijusių reikalavimų. Bei vykdyti kitus, sutartimi apibrėžtus įsipareigojimus.

Už ką atsakingas saulės elektrinės savininkas?

Už ką atsakingas saulės elektrinės savininkas?

Klientas įsipareigoja laiku atsiskaityti su Rangovu, sudaryti sąlygas vykdyti darbus ir suteikti paslaugas. Priimti prekes ir montuotojus į darbų teritoriją. Pateikti rangovo prašomus dokumentus, pasirašyti atliktų darbų aktą, kai darbai atlikti tinkamai.

Saulės kolektoriai ar moduliai?

Saulės kolektoriai ar moduliai?

Atsinaujinantys energijos šaltiniai ne tik užtikrina, kad naudojatės švaria energija. Tai padeda jums tapti mažiau priklausomais nuo energijos tiekėjų bei ilgalaikėje perspektyvoje – mažiau mokėti už energijos suvartojimą. Jei svarstote įsirengti saulės energiją generuojantį šaltinį savo namuose, reikėtų susipažinti su tokią energiją sukuriančiais prietaisais – saulės kolektoriais bei moduliais, kurių sąvokos dažnai yra painiojamos.

Saulės moduliai – tai prietaisai iš saulės energijos gaminantys elektrą, kuri gali būti panaudota ne tik šildymui, bet ir kitoms pastato reikmėms.

Saulės kolektoriai – tai namų šilumos generatoriai, konvertuojantys saulės energiją į šilumą.

Patarimas: jei galvojate įsirengti saulės kolektorių, įsivertinkite, ar sunaudojate daug karšto vandens, nes esant nedideliam karšto vandens sunaudojimo kiekiui saulės kolektorius jums tiesiog neatsipirks.

Kuo skiriasi saulės kolektriai ir saulės elektrinės?

Kokius modulius rinktis?

Kokius modulius rinktis?

Saulės modulių pasirinkimas yra nebe svarbiausias ir sunkiausias klausimas komplektuojant saulės elektrinę. Pasirinkite Jums labiausiai patikusį variantą ir mes patarsime kokius modulius rinktis:

A) Ieškote geriausio kainos-kokybės santykio?
B) Ieškote Lietuvoje pagamintos produkcijos?
C) Ieškote kažko itin kokybiškos ir ilgaamžio?

Jei pasirinkote variantą A – esate žmogus, vertinantis kokybę, bet visada ištiriantis visus galimus pasirinkumus ir ieškantis „protingų“ sprendimų. Jūsų pasirinkimas yra Monokristaliniai JA Solar Mono Half-cell 60 moduliai, - tai robotizuotoje gamykloje pagaminti 340 W saulės elementai. Šie moduliai sukurti naudojant efektyvias PERCIUM celes. Be to, šį technologija pasižymi šiais privalumais: didesne šviesos absorbcija ir vidiniu atspindėjimu. Tai reiškia, kad modulis sugeria daugiau šviesos, todėl efektyviau veikia.  Moduliui suteikiama 12 m. pradukto ir 83% efektyvumo garantija 25 metams.
 
Jei pasirinkote variantą B – siekiate palaikyti vietinius gamintojus bei ieškote ilgalaikės investicijos. Jūsų pasirinkimas - Soli Tek Standard M60 – 300-310 W monokristaliniai moduliai. Sukurta ir pagaminta Lietuvoje. Moduliams suteikiama 20 m. produkto garantija ir 80% efektyvumo garantija.
 
Variantą C renkasi mėgstantys estetiką, išskirtinumą ir itin aukštą kokybę. Jūsų pasirinkimas - LG NeON 2 Black. Tai didžiausios galios - 340 W, visiškai juodas saulės elementas, gaminamas atliekant dvigubai daugiau tyrimų nei reikalaujama pagal IEC standartus. Cell technologijos dėka LG NeON 2 Black absorbuoja daugiau šviesos, todėl yra iki 3% efektyvesni, lyginant su standartiniais monokristaliniais moduliais. LG saulės elementams suteikiama 25 metų produkto ir 89,6% efektyvumo garantija.

Kodėl saulės elektrinės galia turi būti didesnė už inverterio nominalią galią?

Kodėl saulės elektrinės galia turi būti didesnė už inverterio nominalią galią?

Taip yra dėl dviejų priežasčių:

 1. Inverteris pasiekia didžiausią efektyvumą kuomet dirba savo nominalia galia.
 2. Saulės moduliai ne visada pasiekia nominalią galią.

Taigi, kad užtikrinti reikiamą elektros energijos kiekį, saulės elektrinė turėtų būti montuojama nuo 10 iki 20% galingesnė už inverterio nominalią galią. Priešingu atveju, su laiku saulės jėgainė generuos mažiau elektros energijos nei numatytas metinis poreikis.

Kuo skiriasi saulės moduliai, baterijos ir kolektoriai?

Kuo skiriasi saulės moduliai, baterijos ir kolektoriai?

Nors visi šie elementai naudojami saulės energijai panaudoti, tarp jų funkcionalumo ir paskirties yra didžiuliai skirtumai.

Saulės kolektoriai - tai ne saulės elektrinė. Saulės kolektoriai surenka saulės energiją ir ją perduoda šilumos pavidalu. Šio proceso metu nėra gaminama elektra, todėl tokios sistemos suteikiama nauda yra gerokai mažesnė.

Saulės elektrinėje baterijos yra viena iš sudedamųjų dalių. Tačiau, tai ne pagrindinis elementas ir sutinkamas sąlyginai retai. Baterijos skirtos saulės elektrinės sugeneruotam elektros energijos perviršiui kaupti vėlesniam panaudojimui. Jos dažniausiai naudojamos, kai nėra galimybės prisijungti prie elektros tinklų arba prisijungimo kaina viršija baterijų kainą.

Saulės moduliai – tai pagrindinė saulės elektrinės dalis. Būtent jie generuoja elektros energiją ir yra montuojami ant pastato stogo.

Išsamiau skaitykite čia.

Elektros apskaita
Kaip veikia dvipusės apskaitos sistema (net metering)?

Kaip veikia dvipusės apskaitos sistema (net metering)?

Saulės modulių pagamintą ir nesunaudotą elektrą (perteklinę) galima atiduoti pasaugoti į elektros tinklus. Naktį ir žiemą, kai saulės nėra arba jos mažiau, iš elektros tinklų „atsiimama“ sukaupta energija, o esant jos trūkumui perkama iš tinklo operatoriaus. Už į tinklus atiduotą saugoti elektrą mokėsite pvz.: 5,2 centus už kilovatvalandę (vietoje įprastai mokamų 15 centų už 1 kWh). Per visus metus, galima visiškai išlyginti pagamintos ir perkamos elektros santykį ir taip elektros išlaidas sumažinti bent 3 kartus.

Dvipusės apskaitos metai skaičiuojami nuo balandžio 1 iki kovo 31 dienos. Šiuo laikotarpiu galima sukaupti ir išnaudoti pasaugoti paliktą elektros energiją. 

Kokį planą rinktis, mokant už elektros energiją?

Kokį planą rinktis, mokant už elektros energiją?

Gaminantys vartotojai norėdami pasinaudoti elektros energijos pasaugojimo paslauga, su nepriklausomu tiekėju ar skirstomųjų tinklų operatoriumi sutaria dėl tinkamiausio pasinaudojimo tinklais mokesčio. Namų ūkis gali rinktis iš 4 variantų: mokėti už į tinklą perduotą pagamintą ir vėliau susigrąžintą kilovatvalandę, mokėti fiksuotą įmoką už instaliuotą elektrinės galią, mokėti kompleksiškai – dalį už atgautą kilovatvalandę ir dalį už instaliuotą saulės elektrinės galią arba už pasinaudojimą tinklais tiesiog atsiskaityti pagaminta elektros energija.

Vidutiniškai skaičiuojama, kad saulės elektrinės savininkas suvartoja apie 20% tiesiogiai pagamintos elektros energijos, likusi dalis (80%) keliauja pasaugojimui.

Plačiau aprašome kiekvieną atsiskaitymo planą, kad priimtumėte geriausią sprendimą renkantis kaip atsiskaityti už energijos pasaugojimą (kainos pateikiamos su PVM):

 1. Atsiskaitote su ESO už pagamintos ir susigrąžintos elektros energijos 1 kWh – 5,203 vietoj 14,9 ct.
 2. Mokate ESO mėnesinį mokestį už instaliuotą saulės elektrinės galią – 2,6378 eur už kW per mėnesį. Pvz. jei instaliuota 5 kW elektrinė, tai per mėnesį sumokėsite 13,19 eur.
 3. Mokate ir už susigrąžintą energiją (2,662 ct) ir už instaliuotą galią (1,3189 eur) už 1 kWh.
 4. Mokate ESO savo pagaminta elektros energija – 36 proc. jūsų saulės elektrinės pagamintos elektros atiduodate į tinklą. Naudojantis šiuo tarifu rekomenduojame statyti didesnę nei 10 kW elektrinę.

Remokenduojame rinktis 2-rąjį planą, nes mūsų skaičiavimais dažnu atveju renkantis mokėjimą už instaliuotą galią išleidžiama mažiau. 

Jei žinote, kad Jūsų tiesioginis suvartojimas bus apie 30% ir daugiau, tuomet rekomenduojame rinktis 1-mą planą ir mokėti už pasaugojamą energiją.

Jei turite didesnį stogą ir ateityje planuojate įsigyti elektromobilį, tuomet rekomenduotume apsvarstyti didesnės elektrinės statymą ir mokėti savo pagaminta elektros energija.

Plano pasirinkimą galima keisti vieną kartą per metus. 

Turite klausimų?

Visada galite nemokamai pasikonsultuoti su Saulės grąža komanda. Susisiekite užpildant užklausą arba kontaktuose nurodytais kontaktais.

Nutolęs gaminantis vartotojas, kas tai?

Nutolęs gaminantis vartotojas, kas tai?

Elektros energiją gaminantis vartotojas – fizinis arba juridinis asmuo, įsirengęs atsinaujinančių išteklių technologijų elektrinę ir gaminantis elektrą savo reikmėms, o nesuvartotą elektros kiekį pateikiantis į tinklus ir, esant poreikiui, ją susigrąžinantis iš tinklų.

Nutolęs gaminantis vartotojas, tai toks gaminantis vartotojas, kurio energijos gamybos ir vartojimo vietos skiriasi. T.y. saulės elektrinės savininkas pasistatęs elektrinę pvz.: savo sodo sklype, o energiją vartojantis savo bute ir/ar kažkur kitur.

Vienas nutolęs elektros energijos gamybos įrenginys gali būti susietas su keliomis energiją gaminančiam vartotojui priklausančiomis vietomis. Įsigaliojęs modelis skirtas elektros energiją gaminti išskirtinai tik savo poreikiams ir ūkio reikmėms. Energijos pardavimas galimas tik gavus būtinus leidimus.

Kaip tapti nutolusiu gaminančiu vartotoju?
a) Jei dar neturite saulės elektrinės, tuomet Jums reikėtų ją įsigyti, o tai galite padaryti keliais būdais:
1) statyti savo asmeninę saulės elektrinę nuosavybės, panaudos ar nuomos teise valdomame sklype;
2) nusipirkti dalį jėgainės saulės parke.
Kurį variantą rinktis Jums patars "Saulės grąža" komanda. Susisiekite.
b) Jei jau turite saulės elektrinę, tuomet daugiau informacijos rasite ESO svetainėje.

Ar nutolęs gaminantis vartotojas gali gauti paramą saulės elektrinėms?
Taip, naujai statotomos saulės elektrinėms galioja ta pati APVA paramos tvarka.

Ar iki 2019-10-01 pastatytos saulės elektrinės gali tapti energiją nuotoliniu būdu gaminančiais vartotojais?
Taip, mūsų žiniomis ir jau eksplotuojamas elektrines galima naudoti kaip nutolusias, dalį energijos perduodant kitiems objektams. 

Priežiūra ir garantijos
Kokios garantijos teikiamos saulės moduliams?

Kokios garantijos teikiamos saulės moduliams?

Atstovaujame laiko ir mūsų patikrintus tiekėjus, todėl prekiaujame tik aukštos kokybės saulės elementais. Produkcijai suteikiamos garantijos priklausomai nuo gamintojo:

"JA Solar" teikiama tarptautinė produkto garantija - 12 metų, 83% efektyvumui - 25 metai.

"Soli Tek" teikiamos garantijos:

Stiklas-stiklas moduliams teikiama 30 metų produkto ir 87% efektyvumo garantija.

Sandartiniams moduliams teikiama 20 metų produkto ir 80% efektyvumo garantija 20 metų.

"LG" teikia tarptautinias 25 metų produkto ir 89,6% efektyvumo garantijas.

Tam tikriems produkcijos modeliams gamintojai gali taikyti skirtingas garantijas, todėl tikslią informaciją gausite komerciniame pasiūlyme ir/ar prie jo pateikiamose techninėse specifikacijose.

 

Kokios garantijos teikiamos įtampos keitikliams?

Kokios garantijos teikiamos įtampos keitikliams?

Įtampos keitikliams (inverteriams) taikomos garantijos priklausomai nuo gamintojo:

„ABB“ - 5 metai;
„Fronius“ - 5 metai;
„Huawei“ - 10 metai;
„SolarEdge“ - 12 metų.

Visi inverterių gamintojai turi galimybę pratęsti teikiamos garantijos laikotarpį už papildomą mokestį. Papildomos garantijos kaina priklauso nuo inverterio gamintojo ir galingumo, tačiau garantijos pratęsimo kaina bendroje elektrinės sąmatoje nėra didelė. 

Tikslios garantijos sąlygos pateikiamos įsigyjant įtampos keitiklį. Svarbu atkreipti dėmesį, kad daugumoje atvejų garantija baigia galioti, jei aparatas buvo mechaniškai atidarytas ne sertifikuotų serviso specialistų.

Kokios garantijos teikiamos montavimo sistemoms ir darbams?

Kokios garantijos teikiamos montavimo sistemoms ir darbams?

Naudojame tik aukštos kokybės komponentus ir montavimo medžiagas, o prekiaujamos konstrukcinės įrangos garantijos siekia 10-20 metų.

Montavimo darbams taikomos garantijos:
paslėptiems montavimo elementams (pvz.: kabeliams) - 10 metų;
jėgainės konstrukcijai ir inžinerinėms sistemoms - 10 metų;
tyčia paslėptiems defektams - 20 metų;
saulės elektrinės įrengimo darbams - 10 metų.

Modulių tvirtinimo konstrukcijoms suteikiamos garantijos:
Šlaitinio stogo konstrukcijai Profiness – 10 metų;
Plokščio stogo konstrukcijai Corab – 10 metų;
Plokščio stogo konstrukcijai Aerocompact – 25 metų;

Kokios garantijos teikiamos saulės elektrinės įrangai?

Kokios garantijos teikiamos saulės elektrinės įrangai?

Ilgametė patirtis padėjo mums atsirinkti patikimus partnerius, todėl esame užtikrinti aukšta "Saulės grąža" parduodamų produktų ir paslaugų kokybe. 

Saulės moduliams taikomos garantijos:
"JA Solar" teikiama tarptautinė produkto garantija - 12 metų, 83% efektyvumui - 25 metai.
"Soli Tek" teikiamos garantijos:
Stiklas-stiklas moduliams teikiama 30 metų produkto ir 87% efektyvumo garantija.
Sandartiniams moduliams teikiama 20 metų produkto ir 80% efektyvumo garantija 20 metų.
"LG" teikia tarptautinias 25 metų produkto ir 89,6% efektyvumo garantijas.

Įtampos keitikliams (inverterimas) taikomos garantijos priklausomai nuo gamintojo:
"Fronius" 5 metai, "ABB" - 5 metai, "Huawei" - 5 metai, "SolarEdge" -12 metų.  Inverterių gamintojai siūlo prasitęsti teikiamos garantijos laikotarpį papildomai už jį sumokant. Kiek tai kainuoja, klauskite mūsų.

Konstrukcinėms medžiagoms ir montavimo darbams taikomos garantijos:
paslėptiems montavimo elementams (pvz.: kabeliams) - 10 metų; 
jėgainės konstrukcijai ir inžinerinėms sistemoms - 10 metų; 
tyčia paslėptiems defektams - 20 metų;
saulės elektrinės įrengimo darbams - 10 metų;
montavimo konstrukcijos taikomos 10-25 metų garantijos.

Tam tikriems produkcijos modeliams gamintojai gali taikyti skirtingas garantijas, todėl tikslią infromaciją gausite komerciniame pasiūlyme ir/ar prie jo pateikiamose techninėse specifikacijose.

 

Ar galios garantija stogo dangai?

Ar galios garantija stogo dangai?

Kiekvienam projektui parenkame individualius saulės elementų tvirtinimo sprendimus pagal stogo tipą ir dangą. Tai užtikrina aukštą darbų kokybę ir atitikimą standartams, todėl stogo danga nėra pažeidžiama ir galioja garantijos stogo dangai.

Turite klausimų? Pasikonsultuokite su "Saulės grąža" komanda.

Verslui
Kiek laiko užtrunka tapti gaminančiu vartotoju?

Kiek laiko užtrunka tapti gaminančiu vartotoju?

Kiek laiko užtrunka tapti gaminančiu vartotoju?

Nuo 2019 m. liepos 2 d. įsigaliojus Energetikos ministerijos inicijuotiems teisės aktų pakeitimams, tapti elektros energiją gaminančiu vartotoju užtruks:

 1. Verslo vartotojams įsirengiant saulės elektrines iki 30 kW galios - iki 3 savaičių. Proceso eiga ir reikalingi dokumentai pateikiami čia.
 2. Įsirengiant didesnės galios elektrines (nuo 30 kW iki 500 kW) procesas gali užtrukti iki 4-5 mėn., priklausomai nuo to, ar reikia rengti tinklų plėtros projektą. Proceso eiga ir reikalingi dokumentai pateikiami čia.

"Saulės grąža" komanda padeda ir konsultuoja dokumentų ruošimo, pridavimo ir bendravimo su "ESO" klausimais. Jums tereikia žengti pirmąjį žingsnį - susisiekti su mumis. 

Per kiek laiko atsipirks saulės elektrinės įmonėms?

Per kiek laiko atsipirks saulės elektrinės įmonėms?

Saulės elektrinės atsipirkimo laikotarpis priklauso nuo individualaus projekto. Atlikus galimybių studiją galima tiksliai įvertinti investicijos į atsinaujinančius išteklius atsipirkimą. 

Šiuo metu verslo, valstybinės bei kitos įmonės gali pasinaudoti paramos galimybėmis, o tai, taip pat, daro įtaką saulės elektrinės atsipirkimui.

Susisiekite ir "Saulės grąža" komanda atsakys į Jums rūpimus klausimus.

Kokia yra elektros supirkimo kaina?

Kokia yra elektros supirkimo kaina?

Pasistačius saulės elektrinę norisi iš jos gauti didžiausią grąžą, todėl dažnai pagalvojama apie pagamintos elektros energijos pardavimą.

Saulės jėgainės pagamintą energiją galima panaudoti keliais būdais:
- suvartoti tiesiogiai - sugeneruotą ir iš karto suvartotą elektros energiją naudosite nemokamai;
- perduoti tinklams "pasaugojimui" - pasaugojimo mokestis yra 0,042 eur. už 1 kW, o tai yra ženkliai mažiau nei 1 kW elektros pirkimo kaina; 
- tapti elektros gamintoju ir parduoti sugeneruotą elektros energiją. 

Verslo įmonės gali kombinuoti visus aukščiau minimus būdus. Jei norite pasikonsultuoti dėl galimybių gaminti elektros energiją, susisiekite su "Saulės grąža" komanda.

Daugiau informacijos kaip tapti elektros gamintoju rasite eso.lt svetainėje. 

Kokia apkrova tenka stogui?

Kokia apkrova tenka stogui?

Vidutiniškai skaičiuojama, kad 1 instaliuotam kilovatui (kW) tenka apie 60 kg. svorio.
Jei abejojate ar pastato stogas tinkamas saulės modulių instaliacijai, susisiekite su mumis, suteiksime konsultaciją ir atliksime galimybių studiją. 

Atstovaujami prekės ženklai ir sertifikatai?

Atstovaujami prekės ženklai ir sertifikatai?

Vadovaujamės aukščiausiais kokybės standartais bei skatiname nuolatinį savo ir mūsų partnerių tobulėjimą. 

Esame "LG", "Ja Solar", "Huawei", "Fronius", "Aerocompact", "Corab", "Profiness" ir kitų gamintojų partneriai bei oficialūs atstovai Lietuvoje. 

Įmonės veiklos procesai yra sertifikuoti tarptautiniais sertifikatais: ISO 9001 ir 14001 bei OHSAS 18001

"Saulės grąža" yra "Lietuvos saulės energetikos asociacijos" ir "Lietuvos žaliosios pastatų tarybos" narė. 

Turite klausimų? Susisiekite su "Saulės grąža" komanda.

Ar galima statyti saulės elektrines ant sutapdinto ("minkšto") stogo?

Ar galima statyti saulės elektrines ant sutapdinto ("minkšto") stogo?

Taip, turime patirties statant saulės elektrines ant sutapdinto stogo ir turime sprendimus, kuriuos galime pritaikyti tokiai stogo dangai.

Turite klausimų? Pasikonsultuokite su "Saulės grąža" komanda.

Ar galima apdrausti saulės elektrinę

Ar galima apdrausti saulės elektrinę

Standartiškai saulės elektrinės apdraudžiamos kaip nekilnojamojo turto dalis. Individualiu atveju reikėtų vertinti Jūsų saulės elektrinės draudimą su draudimo brokeriu.

Turite klausimų? Pasikonsultuokite su "Saulės grąža" komanda.

Saulės parkai
Procesas rezervavus dalį saulės elektrinės Saulės grąžos saulės parke

Procesas rezervavus dalį saulės elektrinės Saulės grąžos saulės parke

Parkas yra statomas ir pradės veikti 2020 lapkričio 30 d. Koks procesas laukia dalies saulės elektrinės savininko?

Saulės grąžos saulės parko rezervacija vyksta per IGNITIS platformą. Pasinaudokite IGNITIS atsiperkamumo skaičiuokle.

Rezervuokite savo saulės elektrinės Kuršėnuose dalį sumokėdami 50 € mokestį. Už visą projektą atsiskaitysite tik po elektrinės įrengimo.

Rugpjūčio pab. – rugsėjo pr. numatomas pirkimo – pardavimo sutarties pasirašymas ir planuojamas 30% avansinis mokestis.

Tapkite savininku ir pradėkite naudoti žaliąją energiją. Lapkričio 30 d. bus perduodama Jūsų saulės elektrinė. ESO pastačius dvigubos apskaitos skaitliuką, naudojate žaliąją energiją ir taupote.

Užpildę paramos prašymą liepos mėn. patvirtinimo sulauks iki rugsėjo 5 dienos. Jei dar neteikėte prašymo paramai, tai padaryti galėsite 2021 m. sausio mėn. 

Kainos ir palaikymo kaštai?

Kainos ir palaikymo kaštai?

II etapo Saulės grąžos saulės parko sąlygos

 1. 1 kW kaina – 925 eur. Saulės elektrinė perkama, naudojantis saulės parkų platforma.

 2. Kol kas klientai turi galimybę rezervuoti saulės elektrinę. Pirkimo-pardavimo sutarčių pasirašymas vyks rugpjūčio pab. - rugsėjo pr.. Rezervacijai taikomas 50 eur. mokestis įskaitomas į galutinę saulės elektrinės kainą. 

 3. Naudojant atsinaujinančią energiją rekomenduojama su tinklais atsiskaityti mokant mėnesinį mokestį už instaliuotą saulės elektrinės galią – 2,6378 eur už 1 kW (su PVM). Pasirinkus šį mokėjimo būdą papildoma, t.y. ne iš saulės generuota el. energija (jei bus reikalinga) kainuos 0,149 ct/kWh. Arba atitinkamai mažiau pasirinkus planą Namai (0,133 ct/kWh) ar Namai+ (0,128 ct/kWh). Sunku įvertinti kainą ir atsipirkimą, konsultuokitės su „Saulės grąža“ komanda.

 4. Aptarnavimo mokestis mokamas 1 kartą per metus. Jis sudaro 17,98 eur - 1 kW. Aptarnavimo mokestis apima saulės elektrinės apsaugą, priežiūrą, valymą, žolės pjovimą ir pan. Vystytojas pasilieka teisę keisti aptarnavimo mokestį kartą per 3 metus, bet ne daugiau kaip 5%. Šiai dienai tikime, kad nurodytas aptarnavimo mokestis išliks nepakitęs 3-5 metus.

 5. Saulės parko vystytojas renkasi patikimus, tarptautinius standartus atitinkančius įrangos gamintojus. Tačiau įrangai ar joms dalims sugedus po garantinio aptarnavimo išlaidos remontui bus bendrai paskirstomos visiems saulės elektrinių savininkams. Paskirstoma procentaliai valdomai elektrinės daliai. 

 6. Įrangai taikomos garantijos: 
 • Moduliams: 12 m. produkto garantija ir 25 metai - 83% generacijos efektyvumui.
 • Inverteriams: 5 metai.
 • Montavimo konstrukcijoms: 10 metų.
 • Montavimo darbams: 10 metų.

Kas gali pirkti saulės elektrinę saulės parke?

Kas gali pirkti saulės elektrinę saulės parke?

 1. Fiziniai asmenys, norintys vartoti žaliąją energiją nuotoliniu būdu.

 2. Juridiniai asmenys, norintys naudoti atsinaujinančių išteklių sugeneruotą elektros energiją. Juridiniai asmenys gali pirkti tiesiogiai susisiekę su „Saulės grąža“ komanda

Kur galima naudoti saulės parke sugeneruotą elektros energiją?

Kur galima naudoti saulės parke sugeneruotą elektros energiją?

 1. Elektra gali būti paskirstyta tiek butui, tiek namui. Prijungiamų elektros energiją vartojančių objektų skaičius nėra ribojamas

        Svarbu: saulės parko savininkas ir objekto savininkas turi sutapti!

 1. Pagaminta energija gali būti išskaidoma ir priskiriama keliems nekilnojamo turto objektams. Svarbu, kad tiek elektrinė, tiek NT objektai nuosavybės teise būtų valdomi to pačio asmens.

 2. Elektros įvadas turi būti ne mažesnės galios kaip priskiriamos saulės elektrinės dalis, pvz.: jei norite priskirti 6 kW saulės elektrinę iš saulės parko, o šiuo metu turimas elektros įvadas yra 4 kW, tai jį teks didinti iki 6 kW. 

 

Koks tarnavimo laikas ir kas po to?

Koks tarnavimo laikas ir kas po to?

 1. Vystytojas įsipareigoja, jog elektrinė deklaruojamu pajėgumu (83%) veiks bent 25 metus. Jei numatytu laikotarpiu vykdytojas yra likviduojamas, jo prisiimtus įsipareigojimus perima Ignitis saulės parkai.

 2. Jei po 25 metų jėgainės funkcionavimas tenkina saulės elektrinių savininkus, tuomet elektrinė eksploatuojama iki tol, kol generuojamos energijos kiekis sumažėja. Po eksplotacijos elektrinę planuojama utilizuoti. 

Ar galima parduoti sugeneruotą elektros energiją?

Ar galima parduoti sugeneruotą elektros energiją?

 1. Perteklinės energijos pardavimas fiziniams asmenims yra negalimas.

 2. Perteklinės energijos pardavimas juridiniams asmenims yra galimas. Daugiau informacijos apie sąlygas ir sutartis rasite čia, o apie perteklinės energijos supirkimą rasite čia.

Kaip gauti paramą elektrinei saulės parke?

Kaip gauti paramą elektrinei saulės parke?

Paskelbtas naujas kvietimas! Būtinai pateikite paramos prašyma APVA iki 2020 m. liepos 31 d.

 1. 1 kW taikoma 323 eur. subsidija. Maksimali paramos suma – 3.230 vienam nekilnojamojo turto objektui.

 2. Pateikite paraišką paramai reikia per APVIS sistemą. Jungiantis registruokitės per el. valdžios vartus.

 3. Paraiškos pateikimui reikalinga informacija:

- pareiškėjo kontaktinės informacijos. Jis turi būti turto, kuriame planuojama naudoti elektros energiją savininkas (bendraturtis) arba įgaliotas asmuo. Įgalioto asmens atveju reikės įgaliojimo. 
- pastato, kuriame vartosite energiją, unikalus numeris.

SVARBU: Jei Fizinis asmuo vykdo ūkinę – komercinę veiklą, finansavimas neskiriamas, išskyrus atvejus, kai fizinis asmuo gali pateikti įrodymus, kad ūkinė – komercinė veikla nėra vykdoma.

4. Įsigyti elektrinę privaloma per 12 mėn. nuo prašymų paramai pateikimo pabaigos.

5. Įranga turi būti nauja (nenaudota).

Kokius dokumentus reikės pateikti norint gauti paramą:
- sąskaitą-faktūrą ir elektrinės perdavimo asmens nuosavybėn perdavimo-priėmimo aktą.
- įrenginio pasą ir/ar techninę specifikaciją.
- atestuoto rangovo deklaraciją apie elektrinės atitikimą teisės aktų techniniams reikalavimams.

Per kiek laiko gausite paramą?
Parama saulės elektrinei išmokama ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo fizinio asmens tinkamai įforminto Išlaidų kompensavimo prašymo ir visų privalomų pateikti dokumentų registravimo dienos, su sąlyga, jei bus atliekama patikra projekto įgyvendinimo vietoje, kad jos metu nebus nustatyta trūkumų.

Kokie įsipareigojimai atsiranda gavus finansavimą:
- 5 metus be APVA rašytinio sutikimo negalite perleisti, parduoti, įkeisti turto ar kitokiu būdu suvaržyti daiktinių teisių į elektrinę prieš tai negavus raštiško APVA sutikimo.
- 5 metus draudžiama parduoti generuojamą elektros energiją ar naudoti ją ūkinei komercinei veiklai.
- sudaryti sąlygas APVA atstovams tikrinti elektrinę per visą 5 metų laikotarpį.

Detalūs reikalavimai paramai pateikiami APVA puslapyje.

Gavote paramą. Kas toliau?

Gavote paramą. Kas toliau?

Sudaryti gaminančio vartotojo sutartį su elektros energijos tiekėju ir (ar) energijos tinklų operatoriumi) ir pateikti išlaidų kompensavimo prašymą turite ne vėliau kaip per 12 mėn. nuo kvietimo pabaigos., t.y. iki 2021 m. liepos 31 d. 

Svarbu: jei fizinis asmuo paraiškoje nurodytame pastate (bute) vykdo ūkinę – komercinę veiklą (yra įregistruotas verslo plotas, nuoma), finansavimas neskiriamas.

Reikalingi dokumentai:

Išlaidų kompensavimo prašymą prašome teikti prisijungus per aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (toliau – APVIS) https://apvis.apva.lt/.

Instrukciją kaip prisijungti prie APVIS galima rasti: „Pagalba“ adresu https://apvis.apva.lt/duk.

Kartu su išlaidų kompensavimo prašymu pridedami dokumentai:

1. Įrangos, atitinkančios nustatytus reikalavimus, įsigijimą pagrindžiančių bei perėmimo Fizinio asmens nuosavybėn (įrangos perdavimo – priėmimo aktas) įrodančių dokumentų, kuriuose nurodoma įrenginio galia, IP klasės, CE ženklinimas, garantijos; elektrinių parko (saulės elektrinės) leidimo gaminti data ir numeris,  kopijas.

2. Įrangos techninius duomenis patvirtinančių dokumentų kopijas (įrenginio pasas ir/ar techninė specifikacija) (APVA paprašius, šiuos dokumentus visam elektrinių parkui (saulės elektrinei) gali pateikti vystytojas).

3. Gaminančio vartotojo sutarčių su elektros energijos tiekėju ir (ar) energetikos tinklų operatoriumi kopijas (Elektros energijos pirkimo – pardavimo ir paslaugų teikimo sutarties kopiją).

4. Vystytojo išrašytą sąskaitą faktūrą už įsigytą įrenginį).

5. Kitus APVA prašytus būtinus dokumentus, jų nuorašus arba kopijas arba informaciją, reikalingą išlaidų tinkamumui įvertinti.

Jei Jūsų planai pasikeitė ir nusprendėte neįgyvendinti projekto iki 2021 m. liepos 31 d., prašome informuoti Agentūrą ir parašyti žinutę prisijungus per APVIS: https://apvis.apva.lt/ 

Namų servisas
Kodėl ir kokia techninė patikra reikalinga? 

Kodėl ir kokia techninė patikra reikalinga? 

 • Kartą per du metus: būtinoji patikra sklandžiam saulės elektrinės veikimui ir didžiausiai generacijai užtikrinti.
 • Kas tris metus arba artėjant saulės elektrinės komponentų garantijos pabaigai: išsami patikra su termovizine kamera, kuri padės pastebėti ir užkirsti kelią gedimams. 

Kas gali atlikti techninę priežiūrą?

Kas gali atlikti techninę priežiūrą?

Saulės elektrinės elementus būtina apžiūrėti ir įsitikinti ar nėra plika akimi pastebimų gedimų. Tačiau techninę patikrą gali atlikti tik kvalifikuoti specialistai. Patiems to nereikėtų atlikti. 

Kodėl ir kada reikia plauti modulius?

Kodėl ir kada reikia plauti modulius?

Elektrinės modulius reiktų plauti priklausomai nuo aplink elektrinę esančios taršos: dulkės, žiedadulkės, miško sąmanos, pramonės objektai, privačių namų kaminų tarša.

Saulės elektrinės modulius rekomenduojama nuplauti bent kartą per 3-5 metus. Mūsų skaičiavimu, vien nuplovus modulius generacija išauga 5-15%. 

 

Kaip žinoti, jog saulės elektrinė galimai turi gedimų?

Kaip žinoti, jog saulės elektrinė galimai turi gedimų?

Tai galima matyti iš saulės elektrinės veikimo nukrypimų, kuomet generacija netenkina lūkesčių arba yra itin didelė. 

 

Daugiau apie saulės elektrinės priežiūrą čia.

Saulės elektrinės gedimus gali pašalinti tik kvalifikuoti specialistai, susisiekime.

Kurį apžiūros planą rinktis?

Kurį apžiūros planą rinktis?

Parengėme du techninės apžiūros planus namų saulės elektrinėms, kuriuos atliks kvalifikuoti ir patyrę specialistai:

1 planas. Būtinoji patikra, kuri padės užtikrinti sklandų saulės elektrinės veikimą ir didžiausią generaciją. Rekomenduojame atlikti kartą per metus.

2 planas. Išsami patikra su termovizine kamera, kuri padės pastebėti ir užkirsti kelią gedimams. Šis planas skirtas norintiems būti tikriems maksimaliu saulės elektrinės efektyvumu. Rekomenduojame atlikti kas tris metus arba artėjant saulės elektrinės komponentų garantijos pabaigai.

 

Kiekvieno plano kainas rasite čia.

Įmonių servisas
Kodėl reikalinga techninė priežiūra?

Kodėl reikalinga techninė priežiūra?

Techninė apžiūra yra būtina siekiant užtikrinti maksimalią saulės elektrinės generaciją. Tai prevencija prieš įvairius elektrinės sutrikimus. Laiku pastebėti nesklandumai bus išspręsti greičiau ir pareikalaus mažesnių išlaidų.

Kas gali atlikti techninę priežiūrą.

Kas gali atlikti techninę priežiūrą.

Saulės elektrinių savininkai turi apžiūrėti saulės elektrinę ar nėra plika akimi pastebimų gedimų, tačiau išsamią techninę patikrą privalo atlikti tik kvalifikuoti saulės elektrinių priežiūros specialistai, kurie nustatys ir išspręs aptiktus gedimus. 

Kam reikalinga termovizinė patikra?

Kam reikalinga termovizinė patikra?

Termovizinė kamera atskleidžia moduliuose slypinčias kaistančias ar jau perkaitusias celes, taip pat gamyklinius trūkumus, kurie nematomi vizualinės apžiūros metu. AC skydų bei elektrinių jungčių termovizijos metu padarytų nuotraukų analizė – pagrindinė prevenzija galimam elektrinės bei elektros tinklo sutrikimui, įrangos ilgaamžiškumo užtikrinimui. 

Gali būti daromos visos jėgainės termovizijos nuotraukos iš viršaus, taip pat inverterių termovizinės nuotraukos inverteriui veikiant. 

Kodėl ir kada reikia plauti modulius?

Kodėl ir kada reikia plauti modulius?

Kad jūsų saulės elektrinė veiktų nepriekaištingai, rekomenduojame kartą per metus atlikti saulės elektrinės patikrą priklausomai nuo aplink elektrinę esančios taršos: dulkės, žiedadulkės, miško sąmanos, pramonės objektai, privačių namų kaminų tarša.

Saulės elektrinės plaunamos naudojant profesionalią įrangą ir specialiai tam skirtas priemones, modulį padengiančias apsaugine nanodanga.

Kokia privaloma patikra turi būti atlikta?

Kokia privaloma patikra turi būti atlikta?

Reguliari SE patikra privaloma pagal gamintojų ir Elektros įrenginių bandymų normų ir apimčių aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2016 m. spalio 26 d. įsakymu Nr. 1-281 (XXXIII SKYRIUS).

Kurį priežiūros planą rinktis?

Kurį priežiūros planą rinktis?

Verslo saulės elektrinės techninės priežiūros planai:

1 planas - rekomenduojama atliti kasmet.

2 planas - privaloma pagal gamintojo techninę dokumentaciją, teisės aktus ir Technikos vadovo sudarytą planinių patikrinimų aprašą.

 

Visus įkainius ir išsamius saulės elektrinių patikros planus rasite čia.

 

Kas yra varžų matavimas ir kam jis reikalingas?

Kas yra varžų matavimas ir kam jis reikalingas?

Patikros metu mes vykdome kabelių izoliacijos varžų matavimus, įžeminimo varžos ir pereinamųjų kontaktų. 

Izoliacijos varžų matavimo metu specialus prietaisas aukštos įtampos pagalba tikrina kabelių izoliacijos varžą. Tokiu būdu nustatoma ar izoliacija nėra nusidėvėjusi arba pažeista. Tai yra prevencinė priemonė, kuri iš anksto padeda nustatyti galimą elektros srovės nuotėkį. Laiku ir iš anksto suplanuotas remontas padės išvengti galimų įrangos gedimų ir gerokai brangesnio remonto ar net nelaimingo atsitikimo.

Įžeminimo ir pereinamųjų kontaktų varžų matavimų metu tikrinama saulės elektrinės įžeminimo kontūro, atskirų elektrinės dalių įžeminimo ir pereinamųjų kontaktų patikimumas ir atitikimas normatyviniams reikalavimams.

Ko reikia energijos gamybai iš saulės?

Tam, kad namuose galėtumėte įsirengti saulės elektrinę savo reikmėms, jums reikės saulės modulių, įtampos keitiklio (inverterio) ir tvirtinimo sistemos. Būtent šie komponentai ir sudaro saulės jėgainę. Pastačius elektrinę yra sutvarkoma dokumentacija, o elektrinės savininkas tampa gaminančiu vartotoju ir pradeda gaminti elektros energiją.

Šiuo metu galite statyti elektrinę iki 30 kW, tai didžiausia leistina saulės jėgainės galia namų reikmėms. Tikslų poreikį kokio dydžio saulės elektinės Jums reikia galite apsiskaičiuoti naudodami mūsų sukurtą sakičiuoklę.

Kokios galios saulės elektrinės man reikia?

Pirmiausia, Jums reikia įvertinti, kiek elektros energijos sunaudojate per metus. Pavyzdžiui, keturių asmenų šeima per metus sunaudoja vidutiniškai ~7000 kWh elektros, todėl tokiai šeimai patariame įsirengti 7 kW galios saulės modulius. 30 kW saulės elektrinė yra pati didžiausia pagal leidžiamus standartus. Pagal jūsų poreikį pritaikysime geriausią sprendimą jūsų namui.

Jeigu namas dar tik statomas ir metinis suvartojimas nėra žinomas, mūsų komanda gali padėti apskaičiuoti būsimą poreikį elektrai - susisiekite šiame puslapyje nurodytais kontaktais. 

Koks šlaito kampas ir orientacija geriausi?

Lietuvos sąlygomis ideali saulės elektrinės orientacija yra pietų kryptimi bei 36-39° pasvirimo kampu. Dažniausiai taip yra orientuojamos ant žemės statomos saulės elektrinės.

Įrengiant saulės elektrinę ant stogo, dažnai nėra galimybės atitikti idealios modulių orientacijos ir pasvirimo kampo. Siūlome pasirinkti palankiausią stogo šlaitą pietų atžvilgiu bei modulius guldyti ant aliuminio profilių dirbtinai nekeliant pasvirimo kampo. Tokiu būdu sistema bus ilgaamžė, o nuostoliai dėl ne idealios orientacijos ir pasvirimo kampo sudarys tik apie 5-10%. 

Žemiau pateikiama nuostolių diagrama: X ašis – orientacinis nuokrypis, Y ašis – Šlaito pasvirimo kampas. Efektyvumo koficientas pateikiamas procentais.

 

Kokios yra eksploatacijos išlaidos?

Eksploatacijos išlaidų beveik nėra, tačiau reikia įvertinti šiuos aspektus:

saulės elementų valymas:
- Rekomenduojame bent kartą per 1-2 metus (patartina balandžio mėnesį) valyti modulius, kad būtų pagamintas maksimalus elektros energijos kiekis, ypač tose vietose, kur yra mažai kritulių arba yra kitokių aplinkos veiksnių (žiedadulkės, žvyrkelis ir pan.). Modulio stiklą reikėtų valyti anksti ryte, vakare, naktį arba lietingomis dienomis, kol nešviečia saulė.
- Valymui galima naudoti visų rūšių neaustines šluoteles, minkštas kempines ir šepečius su švelniais šereliais. Saulės modulių valymui gali būti naudojami visų rūšių prekyboje esantys stiklo valikliai, alkoholis / etanolis / metanolis.
- Detali modulių priežiūros instrukcija pateikiama kartu su Jūsų saulės elektrinės dokumentacija.

saulės elektrinės sistemos veikimo tikrinimas:
- Fotovoltinės sistemos priežiūra turėtų būti numatyta vieną - du kartus per metus. Vizualiai patikrinami saulės elementai, inverteris, prisijungiama prie įtampos keitiklio monitoringo sistemos ir įvertinamas saulės elektrinės darbas. Geriausiai tinkantis laikas atlikti sistemos priežiūros darbus yra saulėtos dienos vidurdienis.
- paprastą saulės elektrinės apžiūrą gali atlikti sistemos savininkas, pastebėjus, kad elektrinė veikia ne taip kaip turėtų, reikia kreiptis į rangovą. 

įtampos keitiklio (inverterio) priežiūra:
- 1-2 kartus per metus reikia patikrinti inverterio darbo sąlygas, įvertinant ar įrenginys neperkaista, ar nėra padengtas dulkių, nešvarumų sluoksniu ir atlikti kitus, vartotojo vadove, nurodytus veiksmus.
- dauguma kokybiškų įtampos keitiklių turi savidiagnostikos ir/ar diagnostikos sistemą, kuri automatiškai, be operatoriaus įsikišimo nustato daugelį galimų eksploatacijos problemų ir parodo jas ekrane. Tai leidžia naudotojui iškart pamatyti ar inverteryje ir fotoelektros sistemoje neįvyko trikčių, ar nėra instaliacijos arba eksploatacijos klaidų. Gedimo atveju visada reikia informuoti rangovą. Įrenginio tvarkymą gali atlikti tik kvalifikuoti specialistai. 
- rekomenduojame įvertinti, kad elektrinės gyvavimo laikotarpiu reikės bent kartą keisti inverterį. Todėl siūlome apsvarstyti galimybę pratęsti įtampos keitiklio garantijos laikotarpį, kuris užtikrintų sklandžią įrenginio eksplotaciją. 

Per kiek laiko atsipirks saulės elektrinė?

Dvipusės apskaitos sistemos atsipirkimas svyruoja priklausomai nuo sistemos galios, pasirinktų modulių tipo, elektros energijos vartojimo grafiko. Standartiškai didesnės galios sistema atsiperka greičiau, nes 1 kilovato (kWp) įrengimo kaina yra mažesnė. Taip pat kylant elektros kainai, elektrinės atsipirkimas trumpėja, apytiksliai 1 metai - 1 ct/kWh el. kainos augimui. Saulės elektrinės atsipirkimas šiuo metu vidutiniškai siekia 5-7 metus, įskaičiuojant APVA paramą. Vidutinis saulės elektrinės gyvavimo laikas 25-30 metų.

Pasinaudokite "Saulės grąža" puslapyje esančia skaičiuokle ir sužinosite tikslų Jūsų saulės elektrinės atsipirkimo laiką.

Kaip veikia dvipusės apskaitos sistema (net metering)?

Saulės modulių pagamintą ir nesunaudotą elektrą (perteklinę) galima atiduoti pasaugoti į elektros tinklus. Naktį ir žiemą, kai saulės nėra arba jos mažiau, iš elektros tinklų „atsiimama“ sukaupta energija, o esant jos trūkumui perkama iš tinklo operatoriaus. Už į tinklus atiduotą saugoti elektrą mokėsite pvz.: 5,2 centus už kilovatvalandę (vietoje įprastai mokamų 15 centų už 1 kWh). Per visus metus, galima visiškai išlyginti pagamintos ir perkamos elektros santykį ir taip elektros išlaidas sumažinti bent 3 kartus.

Dvipusės apskaitos metai skaičiuojami nuo balandžio 1 iki kovo 31 dienos. Šiuo laikotarpiu galima sukaupti ir išnaudoti pasaugoti paliktą elektros energiją. 

Kokie yra galimi saulės elektrinių montavimo sprendimai?

Vakarų Europoje ir Lietuvoje populiariausias saulės elektrinės instaliacijos sprendimas - ant šlaitinio stogo. Naudojamos montavimo sistemos lengvai pritaikomos skirtingoms stogo dangoms. Tinkamai pritvirtintos jos visiškai nepažeidžia stogo dangos. Saulės elektrinės efektyvumas labai priklauso nuo šlaitinio stogo pozicijos pagal pasaulio šalių kryptis. Palankiausios kryptys yra pietūs, pietryčiai, pietvakariai. Ant plokščio stogo montuojamos saulės elektrinės yra universalesnės – jas dažniausiai galima pasukti reikiamu kampu pagal pasaulio kryptis. Tokio tipo saulės elektrinių sprendimai gali būti pritaikomi ant gyvenamųjų ir komercinių pastatų

Šiuo metu populiarėjantis, bet dar retai pasitaikantis sprendimas - integruota saulės elektrinė vietoj stogo dangos ar fasado. Nors ir santykinai brangesnis, tačiau toks sprendimas itin patrauklus naujakuriams, nes saulės elektrinė montuojama į pastatą ir naudojama kaip dalinis pastato paviršius, visiškai pakeičiantis pastato stogo dangos ar fasado apdailos plotą užtikrinant pastato apsaugą nuo atmosferos poveikio (lietaus, sniego, vėjo).

Saulės elektrinė ant žemės ar plokščio stogo – viena populiariausių elektrinės įrengimo vietų, suteikiančių labai plačias galimybes parinkti optimalius technologinius sprendimus. Lengviau nukreipti į pietų pusę, parinkti pasvirimo kampą. Tokio tipo saulės elektrinės yra puikiai vėdinamos, todėl pasižymi geriausiais elektros energijos gamybos rezultatais, tačiau joms riekia daugiau ploto nei ant šlaitinio stogo montuojamoms elektrinėms. Vidutiniškai 1 kW reikia 10 m².

Saulės moduliai montuojami ant fasado. Toks sprendimas tinka pastatams, kurie turi mažą stogo plotą, bet naudoja daug energijos. Sistemos pranašumas -  maksimalus ploto išnaudojimas, o minusas -  saulės elementų efektyvumo sumažėjimas. Statmenai montuojami moduliai gali generuoti iki 40% mažiau energijos.

 

Kokį plotą užima saulės elektrinė?

Įvertinus suvartojamą energijos kiekį, reikia paskaičiuoti kokio dydžio saulės elektrinė gali tilpti ant pastato stogo. Jei elektrinė statoma ant šlaitinio stogo, tai skaičiuojama, kad 1 kW įrengti reikia 6 m² stogo ploto. Jei ant plokščio stogo ar žemės, tuomet skaičiuojama, kad 1 kW įrengti reikia 10 m².

Stengiamasi vengti šešėlį metančių objektų, todėl reikia įvertinti, kad dažnai reikalingas net ir didesnis stogo plotas. Tuo atveju jei šešėliuojančių objektų nepavyksta išvengti, galima naudoti specialius įrenginius mažinančius šešėlių daromą įtaką efektyviam saulės elektrinės veikimui. 

Be to, nuolatos tobulėjant technologijoms, saulės moduliai tampa vis efektyvesni, todėl tam pačiam galingumui reikia vis mažesnio saulės elementų skaičiaus. Šiuo metu vidutinis saulės elemento efektyvumas - 275-340 W.

Kuo skiriasi polikristaliniai ir monokristaliniai saulės elementai?

Tiek monokristaliniai, tiek polikristaliniai saulės elementai atlieka tą pačią funkciją bendroje saulės fotoelektrinės sistemoje - jie surenka saulės energiją ir paverčia ją elektra. Jie taip pat gaminami iš to pačio silicio. Daugelis saulės baterijų gamintojų gamina tiek monokristalinius, tiek polikristalinius elementus.

Tiek monokristaliniai, tiek polikristaliniai saulės moduliai gali būti geras pasirinkimai jūsų saulės elektrinei, tačiau tarp šių dviejų technologijų yra esminių skirtumų, kuriuos turėtumėte suprasti prieš priimdami galutinį sprendimą. Pagrindinis skirtumas - naudojamų silicio saulės elementų tipas: monokristalinėse saulės baterijose yra saulės elementų, pagamintų iš vieno silicio kristalo, o polikristalinėse saulės moduliuose naudojami saulės elementai, pagaminti iš daugelio silicio fragmentų, išlydytų kartu.

Norint pagaminti monokristalinių saulės plokščių saulės elementus, silicio liejinys formuojamas iš vieno kristalo ir vėliau supjaustomas į plokšteles. Kadangi celė sudaryta iš vieno kristalo, monokristaliniai elementai turi mažiau defektų (angl. k. dislocations and grain boundaries), kurie daro neigiamą įtaką celės efektyvumui. Dėl to monokristaliniai elementai yra efektyvesni nei polikristaliniai.

Užuot naudodami vieną silicio kristalą, gamintojai ištirpdo daugybę silicio fragmentų. Polikristaliniai saulės elementai taip pat yra vadinami „daugiakristaliais“ arba daugelio kristalų siliciu. Kadangi kiekvienoje celėje yra daug kristalų, jų sandūroje atsiranda daugiau defektų taip pat pačių kristalų vidinė struktūra pasikeičia. Dėl to polikristalinių saulės modulių efektyvumas yra mažesnis. Pagrindinis šių modulių privalumas - mažesnė kaina.

Taigi, priimant galutinį sprendimą verta apsvarstyti, ar Jūs norite kuo pigesnio sprendimo, ar visgi kuo efektyvesnio?


Šaltinis

Kiek elektros energijos per metus pagamina saulės elektrinė?

Vidutiniškai iš 1 kW instaliuotos galios galima pagaminti 950-1050 kWp energijos. Pagamintos energijos kiekis priklauso nuo metinio saulės apšviestumo, elektrinės orientacijos ir pasvirimo kampo bei regiono, kuriame ji stovi. Tradiciškai dėl didesnio saulėtumo Vakarų Lietuvoje pastatytos saulės elektrinės generuoja šiek tiek daugiau energijos. Tačiau ir kituose Lietuvos regionuose saulės tikrai pakanka.

Pasinaudokite skaičiuokle arba parašykite mums ir mes paskaičiuosime tikslią energijos generaciją Jums asmeniškai.

Kiek energijos saulės elektrinė generuoja žiemos metu?

Didžioji dalis pagamintos metinės energijos pagaminama balandžio-spalio mėnesiais. Tuo tarpu tamsiausiais mėnesiais gruodį ir sausį generuojama viduiniškai tik apie 2 % metinės elektros energijos. 

Tai reiškia, kad saulės elektrinė elektros energijos žiemos metu beveik negamina, todėl net neverta valyti apsnigtų saulės elementų. Geriau laukti pavasario, kai bus daugiau saulės, kuri nutirpins sniegą. 

Kiek kainuoja saulės elektrinė?

Kiekvienas saulės elektrinės projektas yra individualus, kaip ir kiekvieno kliento poreikiai. Kiekvienam klientui asmeniškai parenkame pasiūlymą atsižvelgdami į Jūsų norus ir galimybes. Todėl sunku tiksliai įvardinti Jūsų saulės elektrinės kainą, tačiau orientacijai galima pasakyti, kad vidutinė 1 kW kaina - 1000 eur. be paramos.

Nuo ko priklauso saulės elektrinės kaina?

Pasirenkamos įrangos ir jos komplektacijos - ar ieškote geriausio kainos - kokybės santykio, o gal išskirtinio sprendimo?

Saulės elektrinės dydžio -  kuo didesnė elektrinė, tuo mažesnė 1 kW kaina.

Stogo dangos - standartinės montavimo sistemos bituminėms, šiferinėms ir skardinėms dangoms yra šiek tiek pigesnės nei čerpiniam stogui.

Elektrinės projekto sudėtingumo, t.y. ar elektrinė statoma ant vieno stogo, ar ant kelių? kokie atstumai tarp objektų ir pan.

Susisiekite su mumis, o mes pateiksime geriausią pasiūlymą. 

 

Kokios garantijos teikiamos saulės moduliams?

Atstovaujame laiko ir mūsų patikrintus tiekėjus, todėl prekiaujame tik aukštos kokybės saulės elementais. Produkcijai suteikiamos garantijos priklausomai nuo gamintojo:

"JA Solar" teikiama tarptautinė produkto garantija - 12 metų, 83% efektyvumui - 25 metai.

"Soli Tek" teikiamos garantijos:

Stiklas-stiklas moduliams teikiama 30 metų produkto ir 87% efektyvumo garantija.

Sandartiniams moduliams teikiama 20 metų produkto ir 80% efektyvumo garantija 20 metų.

"LG" teikia tarptautinias 25 metų produkto ir 89,6% efektyvumo garantijas.

Tam tikriems produkcijos modeliams gamintojai gali taikyti skirtingas garantijas, todėl tikslią informaciją gausite komerciniame pasiūlyme ir/ar prie jo pateikiamose techninėse specifikacijose.

 

Kokios garantijos teikiamos įtampos keitikliams?

Įtampos keitikliams (inverteriams) taikomos garantijos priklausomai nuo gamintojo:

„ABB“ - 5 metai;
„Fronius“ - 5 metai;
„Huawei“ - 10 metai;
„SolarEdge“ - 12 metų.

Visi inverterių gamintojai turi galimybę pratęsti teikiamos garantijos laikotarpį už papildomą mokestį. Papildomos garantijos kaina priklauso nuo inverterio gamintojo ir galingumo, tačiau garantijos pratęsimo kaina bendroje elektrinės sąmatoje nėra didelė. 

Tikslios garantijos sąlygos pateikiamos įsigyjant įtampos keitiklį. Svarbu atkreipti dėmesį, kad daugumoje atvejų garantija baigia galioti, jei aparatas buvo mechaniškai atidarytas ne sertifikuotų serviso specialistų.

Kokios garantijos teikiamos montavimo sistemoms ir darbams?

Naudojame tik aukštos kokybės komponentus ir montavimo medžiagas, o prekiaujamos konstrukcinės įrangos garantijos siekia 10-20 metų.

Montavimo darbams taikomos garantijos:
paslėptiems montavimo elementams (pvz.: kabeliams) - 10 metų;
jėgainės konstrukcijai ir inžinerinėms sistemoms - 10 metų;
tyčia paslėptiems defektams - 20 metų;
saulės elektrinės įrengimo darbams - 10 metų.

Modulių tvirtinimo konstrukcijoms suteikiamos garantijos:
Šlaitinio stogo konstrukcijai Profiness – 10 metų;
Plokščio stogo konstrukcijai Corab – 10 metų;
Plokščio stogo konstrukcijai Aerocompact – 25 metų;

Kokį planą rinktis, mokant už elektros energiją?

Gaminantys vartotojai norėdami pasinaudoti elektros energijos pasaugojimo paslauga, su nepriklausomu tiekėju ar skirstomųjų tinklų operatoriumi sutaria dėl tinkamiausio pasinaudojimo tinklais mokesčio. Namų ūkis gali rinktis iš 4 variantų: mokėti už į tinklą perduotą pagamintą ir vėliau susigrąžintą kilovatvalandę, mokėti fiksuotą įmoką už instaliuotą elektrinės galią, mokėti kompleksiškai – dalį už atgautą kilovatvalandę ir dalį už instaliuotą saulės elektrinės galią arba už pasinaudojimą tinklais tiesiog atsiskaityti pagaminta elektros energija.

Vidutiniškai skaičiuojama, kad saulės elektrinės savininkas suvartoja apie 20% tiesiogiai pagamintos elektros energijos, likusi dalis (80%) keliauja pasaugojimui.

Plačiau aprašome kiekvieną atsiskaitymo planą, kad priimtumėte geriausią sprendimą renkantis kaip atsiskaityti už energijos pasaugojimą (kainos pateikiamos su PVM):

 1. Atsiskaitote su ESO už pagamintos ir susigrąžintos elektros energijos 1 kWh – 5,203 vietoj 14,9 ct.
 2. Mokate ESO mėnesinį mokestį už instaliuotą saulės elektrinės galią – 2,6378 eur už kW per mėnesį. Pvz. jei instaliuota 5 kW elektrinė, tai per mėnesį sumokėsite 13,19 eur.
 3. Mokate ir už susigrąžintą energiją (2,662 ct) ir už instaliuotą galią (1,3189 eur) už 1 kWh.
 4. Mokate ESO savo pagaminta elektros energija – 36 proc. jūsų saulės elektrinės pagamintos elektros atiduodate į tinklą. Naudojantis šiuo tarifu rekomenduojame statyti didesnę nei 10 kW elektrinę.

Remokenduojame rinktis 2-rąjį planą, nes mūsų skaičiavimais dažnu atveju renkantis mokėjimą už instaliuotą galią išleidžiama mažiau. 

Jei žinote, kad Jūsų tiesioginis suvartojimas bus apie 30% ir daugiau, tuomet rekomenduojame rinktis 1-mą planą ir mokėti už pasaugojamą energiją.

Jei turite didesnį stogą ir ateityje planuojate įsigyti elektromobilį, tuomet rekomenduotume apsvarstyti didesnės elektrinės statymą ir mokėti savo pagaminta elektros energija.

Plano pasirinkimą galima keisti vieną kartą per metus. 

Turite klausimų?

Visada galite nemokamai pasikonsultuoti su Saulės grąža komanda. Susisiekite užpildant užklausą arba kontaktuose nurodytais kontaktais.

Parama saulės elektrinėms fiziniams asmenims?

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) finansuoja atsinaujinančių išteklių panaudojimą ir saulės elektrinių diegimą ir naudojimą. 2020 metais planuojami dar keli nauji kvietimai:

 • Balandžio pab. dalies palūkanų kompensacija saulės elektrinę įsigyjant išsimokėtinai. Galėsite gauti didesnę – ne 323 €, o 381 € fiksuotą išmoką.
 • Liepos 1 d. nutolusioms jėgainėms, saulės parkams.
 • Spalio 1 d. saulės elektrinėms individualiuose namuose.

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį ir sužinok apie kvietimo pradžią!

Kas gali gauti paramą?
a) fizinis asmuo, nuosavybės teise valdantis gyvenamosios paskirties vieno arba dviejų butų namą arba sodo namą, ir žemės sklypą (nuosavybė, nuoma, panauda), jei elektrinė bus įrengiama ant žemės
b) nutolęs gaminantis vartotojas, norintis statyti nuosavą saulės elektrinę valdomame žemės sklype ar investuoti į saulės elektrinių parką
c) daugiabučių gyventojai, norintys statyti saulės elektrinę ant daugiabučio namo stogo ar jam priklausiančiame žemės sklype

Paramos dydis yra 323 eur. 1kW instaliuotos galios. Parama teikiama elektrinėms iki 10 kW. 

Reikalavimai saulės elektrinės įrangai:
- Įranga turi būti nauja (nenaudota)
- Saulės moduliai turi atitikti ES standartus, jiems turi būti suteikta 10 m. produkto garantija ir 25 m. 80 proc. efektyvumo garantija. Moduliai privalo turėti CE ženklą ir turėti pakankamą apsaugą nuo dulkių ir drėgmės (bent IP 65)
- įtampos keitiklis (inverteris) turi būti tinkamas saulės elektrinių įrengimui ir atitikti ES standartus, jam turi būti suteikta 5 m. produkto garantija. Įtampos keitiklis turi turėti apsaugą nuo dulkių ir drėgmės (bent IP 65)

Kiti reikalavimai:
- Įdiegti saulės elektrinę privaloma per 9 mėn. nuo kvietimo pabaigos (2020-01-31)
- Perkant dalį elektrinių parke, saulės jėgainė turi būti nupirkta per ne ilgiau kaip 12 mėn.
- Pastatai ir žemė turi būti įregistruoti VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registre (NTR) (statinio baigtumui reikalavimai nekeliami). Todėl paramą gali gauti ir naujakuriai
- Statant nuomojamame ar panaudos teise valdomame sklype, sutartis turi galioti ne mažiau kaip 6 metus nuo projekto registracijos formos pateikimo APVAi dienos 
- APVA parama suteikiama tik iki kvietimo pradžios nepriduotoms saulės elektrinėms 
- Privaloma tapti gaminančiu vartotoju, t.y. priduoti elektrinę į tinklą

Prioritetiniai kriterijai vertinant projektą:
1. Elektrinės įrengimo būdas:
- ant pastato arba integravus į pastatą – aukštesnis balas;
- ant žemės – žemesnis balas.
2. Atsinaujinančių išteklių energiją naudojančių technologijų galia: 
- iki 5 kW – aukštesnis balas; -
daugiau kaip 5 kW bet ne daugiau kaip 10 kW – žemesnis balas.

 

Paraiškos pateikimas:
pasirinkite koks saulės elektrinės tipas Jums tinkamiausias:
a) ar norite statyti ant nuosavo pastato (sklype) ir vartoti tiesiogiai (dalį elektros energijos galėsite siųsti kitiems, Jums nuosavybės teise priklausantiems, objektams)?
b) ar norite statyti ant savo sklypo ir vartoti geografiškai nutolusiuose objektuose (nutolęs vartotojas, kuris neturi galimybės generuojamos elektros energijos vartoti tiesiogiai)?
c) ar norite statyti ant daugiabučio stogo (sklype) ir vartoti tiesiogiai?
d) ar norite pirkti dalį saulės elektrinės iš didelio elektrinių parko?

- Jei gaminsite ir vartosite elektrą tame pačiame objekte, pildote šią paraiškos formą
- Daugiabučių gyventojai ir asmenys, norintys statyti nutolusią saulės elektrinę ar siekiantys įsigyti dalį elektrinės iš saulės parko turi pildyti šią paraiškos formą.

Paraiškos vertinimo kriterijai?
1. Gyvenamojo ar sodo pastato (buto) apsirūpinimo šiluma būdas
Vertinama, ar projekto metu elektros energijai gaminti diegiamų technologijų sugeneruota energija bus naudojama gyvenamajame pastate (bute), prijungtame prie centralizuotai tiekiamos šilumos sistemos. 5 balai skiriami prie centralizuotai tiekiamos šilumos neprijungtiems gyvenamiesiems pastatams (butams). 1 balas skiriamas prie centralizuotai tiekiamos šilumos prijungtiems gyvenamiesiems pastatams (butams).

2. Atsinaujinančių išteklių energiją naudojančių technologijų galia
Vertinama namų ūkyje elektros energijai gaminti diegiamos technologijos galia, tarpusavyje lyginant diegiamų technologijų galingumą:

Elektrinės galia kW (kilovatais) Skiriami balai
iki 2  5
2,01 - 3  4,5
3,01 - 4 4
4,01 - 5 3,5
5,01 - 6 2,5
6,01 - 7 2
7,01 - 8 1,5
8,01 - 9 1
9,01 - 10 0,5
virš 10 0
 
Kokius dokumentus reikės pateikti norint gauti paramą?
- sąskaitą faktūrą ir elektrinės perdavimo asmens nuosavybėn perdavimo-priėmimo aktą,
- įrenginio pasą ir/ar techninę specifikaciją,
- atestuoto rangovo deklaraciją apie elektrinės atitikimą teisės aktų techniniams reikalavimams,
- gaminančio vartotojo sutarčių su elektros energijos tiekėju ir (ar) energetikos tinklų operatoriumi kopijas.

Per kiek laiko gausite paramą?

Parama saulės elektrinei išmokama ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo fizinio asmens tinkamai įforminto Išlaidų kompensavimo prašymo ir visų privalomų pateikti dokumentų registravimo dienos, su sąlyga, jei bus atliekama patikra projekto įgyvendinimo vietoje, kad jos metu nebus nustatyta trūkumų.

Kokie įpareigojimai atsiranda gavus finansavimą?
- 5 metus be APVA rašytinio sutikimo negalite perleisti, parduoti, įkeisti turto ar kitokiu būdu suvaržyti daiktinių teisių į elektrinę prieš tai negavus raštiško APVA sutikimo
- 5 metus draudžiama parduoti generuojamą elektros energiją ar naudoti ją ūkinei komercinei veiklai
- sudaryti sąlygas APVA atstovams tikrinti elektrinę per visą 5 metų laikotarpį.

Daugiau infromacijos rasite apva.lt interneto svetainėje.

Turite klausimų? Susisiekite ir "Saulės grąža" komanda suteiks nemokamą konsultaciją bei padės užpildyti paraišką paramai gauti. 

APVA parama saulės elektrinėms 2020

Parama daugiabučių gyventojams ir saulės parkams

Daugiabučių gyventojai ir kiti gali gauti paramą saulės elektrinės įsirengimui šiais būdais:

- statant nuosavą saulės elektrinę ant daugiabučio stogo ar jam priklausančiame žemės sklype
- investuojant į saulės elektrinę saulės parke ir naudojant energiją kaip nutolę vartotojai

Paramos dydis yra 323 eur. - 1kW instaliuotos galios. Parama teikiama elektrinėms iki 10 kW. 

Teikti paraišką:
Daugiabučių gyventojai ir asmenys, norintys statyti nutolusią saulės elektrinę ar siekiantys įsigyti dalį elektrinės iš saulės parko turi pildyti paraiškos formą APVA. 

Norite gauti pasiųlymą, ar nežinote nuo ko pradėti? Užpildykite užklausą arba parašykite mums: info@saulesgraza.lt.

Reikalavimai saulės elektrinės įrangai:
- Įranga turi būti nauja (nenaudota)
- Saulės moduliai turi atitikti ES standartus bei ekologinius ženklus, jiems turi būti suteikta 10 m. produkto garantija ir 25 m. 80 proc. efektyvumo garantija. Moduliai privalo turėti CE ženklą ir turėti pakankamą apsaugą nuo dulkių ir drėgmės (bent IP 65);
- įtampos keitiklis (inverteris) turi būti tinkamas saulės elektrinių įrengimui ir atitikti ES standartus, jam turi būti suteikta 5 m. produkto garantija. Įtampos keitiklis turi turėti apsaugą nuo dulkių ir drėgmės (bent IP 65).

Išmoka: 
- pasibaigus 30 dienų trukusiam kvietimui, APVA per 30 dienų įvertins pateiktas registracijos formas ir pagal prioritetinius kriterijus sudarys registracijos formų sąrašą;

- pagal sudarytą registracijos formų sąrašą nedelsiant (ne vėliau kaip per 3 darbo dienas) informuos fizinius asmenis apie jiems numatytą skirti finansavimą.

- išmoką gausite ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo fizinio asmens tinkamai įforminto Išlaidų kompensavimo prašymo ir visų privalomų pateikti dokumentų registravimo dienos, su sąlyga, jei bus atliekama patikra projekto įgyvendinimo vietoje, kad jos metu nebus nustatyta trūkumų.

Daugiau infromacijos rasite apva.lt.

Esame įrengę ne vieną saulės elektrinę naujuose ar renovuotuose daugiabučiuose pastatuose. Tokios tendencijos rodo, kad saulės energijos teikiama nauda atsiperka ir be paramos. Jei norite įvertinti savo galimybes -  susisiekite su mumis.

ES parama saulės elektrinėms verslo įmonėms?

Gamybinės įmonės gali pretenduoti gauti paramą iš ES struktūrinių fondų, pasinaudojant priemone: „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“. Paraiškas teikti galima iki iki 2020-04-20 24:00 val. (galutinis paraiškų pateikimo terminas) per DMS. Paramą administruoja Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA). 

Priemonės tikslas – sumažinti energijos vartojimo intensyvumą pramonės įmonėse, didinant atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) gamybą ir vartojimą. Energijos vartojimo intensyvumas – pirminės energijos sąnaudų kiekis, tenkantis bendrojo vidaus produkto vienetui.

Remiamos veiklos:
1) AEI naudojančių energijos gamybos pajėgumų įrengimas;
2) Naujų AEI efektyvesnio panaudojimo technologijų kūrimas ir diegimas pramonės įmonėse, siekiant
naudoti energiją pačių įmonių vidiniams poreikiams, bei sudarant galimybę perteklinę energiją tiekti kitoms pramonės įmonėms ar perduoti į centralizuotus energetinius tinklus.

Tinkami pareiškėjai – labai mažos, mažos, vidutinės ir didelės pramonės įmonės, kurios:
- veikia ne trumpiau nei 3 metus,
- vidutinės metinės pajamos iš savo pagamintos produkcijos per 2 finansinius metus iki paraiškos pateikimo dienos yra ne mažesnės nei 300 000 Eur (didelei įmonei) ir 145 000 Eur (l. mažai, mažai ar vidutinei įmonei).
Paraiškos pateikimo metu būtina turėti energijos vartojimo audito išvadas.

Finansuojamos išlaidos – papildomos investicinės išlaidos (įranga, įrenginiai), būtinos AEI gamybai skatinti. Investicinė pagalba teikiama tik naujiems įrenginiams.

Projektams įgyvendinti numatoma skirti iki 3 300 000 Eur ES struktūrinių fondų (Europos regioninės plėtros fondo) lėšų. Labai mažoms įmonėms, mažoms įmonėms ir vidutinėms įmonėms – numatoma skirti iki 1 650 000 Eur, didelėms įmonėms – numatoma skirti iki 1 650 000 Eur.
Finansavimo sumos – didžiausia projektui galima skirti finansavimo suma yra 500 000 Eur, mažiausia projektui galima skirti suma – 15 000 Eur.
Finansuojamoji dalis:
- Labai mažai ir mažai įmonei – 60 proc.;
- Vidutinei įmonei – 50 proc.;
- Didelei įmonei – 40 proc.

Nuorodos į kvietimus:
Didelėms įmonėms http://bit.ly/2PWC7tb
L. mažoms - vidutinėms įmonėms http://bit.ly/2r49lOZ

Jei turite klausimų, norite pasikonsultuoti ar nežinote kas gali Jūsų įmonei paruošti paraišką paramai? Drąsiai kreipkitės į "Saulės grąža" komandą, kontaktus rasite puslapio apačioje arba skiltyje kontaktai.

Parama valstybinėms įmonėms?

Kvietimas paigėsi 2019 m. rugsėjo 16 d.

Atnaujinsime informaciją, kai bus žinoma naujo šaukimo, teikti paraiškas paramai gauti, data.

Paraiškas gali teikti visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatų, kurie nuosavybės teise priklauso valstybei, savivaldybėms, tradicinėms religinėms bendruomenėms (bendrijoms ar centrams), valdytojai arba savininkai.

Jei turite klausimų, norite pasikonsultuoti ar nežinote kas gali Jūsų įmonei paruošti projektą? Drąsiai kreipkitės į "Saulės grąža" komandą, kontaktus rasite puslapio apačioje.

 

Kiek laiko užtruks saulės elektrinės įrengimas?

Po sutarties pasirašymo skaičiuojama, kad saulės elektrinę įrengsime per 1-5 mėnesius. Viskas priklauso nuo pasirinktų medžiagų ir užimtumo bei sąlygų apibrėžtų sutartimi.

Rangos darbai užtrunka 1-2 dienas: iki 5 kW saulės elektrinę sumontuojame per 1 dieną, 10 kW - per 1-2 dienas. Saulės elektrinės įrengimas gali užtrukti jei yra atliekami papildomi darbai bei dėl sunkinančių oro sąlygų.

Įrenginiant saulės elektrines virš 30 kW darbų atlikimo grafikas derinamas individualiai.

Jei turite klausimų ar norite pasikonsultuoti, drąsiai kreipkitės į "Saulės grąža" komandą, kontaktus rasite puslapio apačioje.

Už ką atsakingas saulės elektrinės rangovas?

Įmonė "Saulės grąža" atsakinga už laiku ir tvarkingai atliekamus darbus, sutarties sąlygų laikymąsi, įsipareigojimų vykdymą. Rangovas užtikrina, kad vykdant darbus bus laikomasi visų įstatymų ir kitų teisės aktais nustatytų reikalavimų: darbų saugos; priešgaisrinės apsaugos, aplinkos apsaugos, higienos ir kitų su darbų vykdymu susijusių reikalavimų. Bei vykdyti kitus, sutartimi apibrėžtus įsipareigojimus.

Už ką atsakingas saulės elektrinės savininkas?

Klientas įsipareigoja laiku atsiskaityti su Rangovu, sudaryti sąlygas vykdyti darbus ir suteikti paslaugas. Priimti prekes ir montuotojus į darbų teritoriją. Pateikti rangovo prašomus dokumentus, pasirašyti atliktų darbų aktą, kai darbai atlikti tinkamai.

Kokį poveikį aplinkos apsaugai daro saulės elektrinės?

Vidutinškai 10 kW saulės elektrinė per metus gali sutaupyti apie 5 tonų CO2. Tad įdarbindami saulę jūs ne tik, kad kuriate ekonominę gerovę sau ir savo šeimai, bet ir prisidedate prie klimato kaitos padarinių mažinimo. 

 

Nutolęs gaminantis vartotojas, kas tai?

Elektros energiją gaminantis vartotojas – fizinis arba juridinis asmuo, įsirengęs atsinaujinančių išteklių technologijų elektrinę ir gaminantis elektrą savo reikmėms, o nesuvartotą elektros kiekį pateikiantis į tinklus ir, esant poreikiui, ją susigrąžinantis iš tinklų.

Nutolęs gaminantis vartotojas, tai toks gaminantis vartotojas, kurio energijos gamybos ir vartojimo vietos skiriasi. T.y. saulės elektrinės savininkas pasistatęs elektrinę pvz.: savo sodo sklype, o energiją vartojantis savo bute ir/ar kažkur kitur.

Vienas nutolęs elektros energijos gamybos įrenginys gali būti susietas su keliomis energiją gaminančiam vartotojui priklausančiomis vietomis. Įsigaliojęs modelis skirtas elektros energiją gaminti išskirtinai tik savo poreikiams ir ūkio reikmėms. Energijos pardavimas galimas tik gavus būtinus leidimus.

Kaip tapti nutolusiu gaminančiu vartotoju?
a) Jei dar neturite saulės elektrinės, tuomet Jums reikėtų ją įsigyti, o tai galite padaryti keliais būdais:
1) statyti savo asmeninę saulės elektrinę nuosavybės, panaudos ar nuomos teise valdomame sklype;
2) nusipirkti dalį jėgainės saulės parke.
Kurį variantą rinktis Jums patars "Saulės grąža" komanda. Susisiekite.
b) Jei jau turite saulės elektrinę, tuomet daugiau informacijos rasite ESO svetainėje.

Ar nutolęs gaminantis vartotojas gali gauti paramą saulės elektrinėms?
Taip, naujai statotomos saulės elektrinėms galioja ta pati APVA paramos tvarka.

Ar iki 2019-10-01 pastatytos saulės elektrinės gali tapti energiją nuotoliniu būdu gaminančiais vartotojais?
Taip, mūsų žiniomis ir jau eksplotuojamas elektrines galima naudoti kaip nutolusias, dalį energijos perduodant kitiems objektams. 

Kiek laiko užtrunka tapti gaminančiu vartotoju?

Kiek laiko užtrunka tapti gaminančiu vartotoju?

Nuo 2019 m. liepos 2 d. įsigaliojus Energetikos ministerijos inicijuotiems teisės aktų pakeitimams, tapti elektros energiją gaminančiu vartotoju užtruks:

 1. Verslo vartotojams įsirengiant saulės elektrines iki 30 kW galios - iki 3 savaičių. Proceso eiga ir reikalingi dokumentai pateikiami čia.
 2. Įsirengiant didesnės galios elektrines (nuo 30 kW iki 500 kW) procesas gali užtrukti iki 4-5 mėn., priklausomai nuo to, ar reikia rengti tinklų plėtros projektą. Proceso eiga ir reikalingi dokumentai pateikiami čia.

"Saulės grąža" komanda padeda ir konsultuoja dokumentų ruošimo, pridavimo ir bendravimo su "ESO" klausimais. Jums tereikia žengti pirmąjį žingsnį - susisiekti su mumis. 

Kaip veikia autonominė saulės elektrinė?

Autonominė saulės elektrinė, - tai tokia elektrinė, kuri visą pagamintą elektros energiją naudoja tiesiogiai namo reikmėms arba kaupia akumuliatoriuose (baterijose). Tokio tipo saulės elektrinė neprivalo būti prijungta prie bendro elektros tinklo, todėl nereikia mokėti gaminamos energijos pasaugojimo mokesčio. 

Autonominę saulės elektrinę sudaro: saulės elementai; inverteris; atsinaujinančios energijos saugojimui skirti akumuliatoriai. Šiuo metu brangiausia tokio tipo elektrinės dalis - akumuliatoriai. Todėl prieš svarstant apie autonominį sprendimą reikia įsivertinti ekonominį jo atsiperkamumą. Šiuo metu autonominė elektrinė beveik visose situacijose "pralaimi" dvipusės apskaitos sistemai (kai energija perduodama į tinklus pasaugoti), todėl autonominės sistemos svarstomos tik išskirtinais atvejais, pavyzdžiui, kai neįmanoma atvesti el. energijos įvado iki vartojimo taško. 

Turite klausimų? Pasikonsultuokite su "Saulės grąža" komanda.

 

Per kiek laiko atsipirks saulės elektrinės įmonėms?

Saulės elektrinės atsipirkimo laikotarpis priklauso nuo individualaus projekto. Atlikus galimybių studiją galima tiksliai įvertinti investicijos į atsinaujinančius išteklius atsipirkimą. 

Šiuo metu verslo, valstybinės bei kitos įmonės gali pasinaudoti paramos galimybėmis, o tai, taip pat, daro įtaką saulės elektrinės atsipirkimui.

Susisiekite ir "Saulės grąža" komanda atsakys į Jums rūpimus klausimus.

Kokia yra elektros supirkimo kaina?

Pasistačius saulės elektrinę norisi iš jos gauti didžiausią grąžą, todėl dažnai pagalvojama apie pagamintos elektros energijos pardavimą.

Saulės jėgainės pagamintą energiją galima panaudoti keliais būdais:
- suvartoti tiesiogiai - sugeneruotą ir iš karto suvartotą elektros energiją naudosite nemokamai;
- perduoti tinklams "pasaugojimui" - pasaugojimo mokestis yra 0,042 eur. už 1 kW, o tai yra ženkliai mažiau nei 1 kW elektros pirkimo kaina; 
- tapti elektros gamintoju ir parduoti sugeneruotą elektros energiją. 

Verslo įmonės gali kombinuoti visus aukščiau minimus būdus. Jei norite pasikonsultuoti dėl galimybių gaminti elektros energiją, susisiekite su "Saulės grąža" komanda.

Daugiau informacijos kaip tapti elektros gamintoju rasite eso.lt svetainėje. 

Kokia apkrova tenka stogui?

Vidutiniškai skaičiuojama, kad 1 instaliuotam kilovatui (kW) tenka apie 60 kg. svorio.
Jei abejojate ar pastato stogas tinkamas saulės modulių instaliacijai, susisiekite su mumis, suteiksime konsultaciją ir atliksime galimybių studiją. 

Kokios garantijos teikiamos saulės elektrinės įrangai?

Ilgametė patirtis padėjo mums atsirinkti patikimus partnerius, todėl esame užtikrinti aukšta "Saulės grąža" parduodamų produktų ir paslaugų kokybe. 

Saulės moduliams taikomos garantijos:
"JA Solar" teikiama tarptautinė produkto garantija - 12 metų, 83% efektyvumui - 25 metai.
"Soli Tek" teikiamos garantijos:
Stiklas-stiklas moduliams teikiama 30 metų produkto ir 87% efektyvumo garantija.
Sandartiniams moduliams teikiama 20 metų produkto ir 80% efektyvumo garantija 20 metų.
"LG" teikia tarptautinias 25 metų produkto ir 89,6% efektyvumo garantijas.

Įtampos keitikliams (inverterimas) taikomos garantijos priklausomai nuo gamintojo:
"Fronius" 5 metai, "ABB" - 5 metai, "Huawei" - 5 metai, "SolarEdge" -12 metų.  Inverterių gamintojai siūlo prasitęsti teikiamos garantijos laikotarpį papildomai už jį sumokant. Kiek tai kainuoja, klauskite mūsų.

Konstrukcinėms medžiagoms ir montavimo darbams taikomos garantijos:
paslėptiems montavimo elementams (pvz.: kabeliams) - 10 metų; 
jėgainės konstrukcijai ir inžinerinėms sistemoms - 10 metų; 
tyčia paslėptiems defektams - 20 metų;
saulės elektrinės įrengimo darbams - 10 metų;
montavimo konstrukcijos taikomos 10-25 metų garantijos.

Tam tikriems produkcijos modeliams gamintojai gali taikyti skirtingas garantijas, todėl tikslią infromaciją gausite komerciniame pasiūlyme ir/ar prie jo pateikiamose techninėse specifikacijose.

 

Atstovaujami prekės ženklai ir sertifikatai?

Vadovaujamės aukščiausiais kokybės standartais bei skatiname nuolatinį savo ir mūsų partnerių tobulėjimą. 

Esame "LG", "Ja Solar", "Huawei", "Fronius", "Aerocompact", "Corab", "Profiness" ir kitų gamintojų partneriai bei oficialūs atstovai Lietuvoje. 

Įmonės veiklos procesai yra sertifikuoti tarptautiniais sertifikatais: ISO 9001 ir 14001 bei OHSAS 18001

"Saulės grąža" yra "Lietuvos saulės energetikos asociacijos" ir "Lietuvos žaliosios pastatų tarybos" narė. 

Turite klausimų? Susisiekite su "Saulės grąža" komanda.

Ar galima statyti saulės elektrines ant sutapdinto ("minkšto") stogo?

Taip, turime patirties statant saulės elektrines ant sutapdinto stogo ir turime sprendimus, kuriuos galime pritaikyti tokiai stogo dangai.

Turite klausimų? Pasikonsultuokite su "Saulės grąža" komanda.

Ar galios garantija stogo dangai?

Kiekvienam projektui parenkame individualius saulės elementų tvirtinimo sprendimus pagal stogo tipą ir dangą. Tai užtikrina aukštą darbų kokybę ir atitikimą standartams, todėl stogo danga nėra pažeidžiama ir galioja garantijos stogo dangai.

Turite klausimų? Pasikonsultuokite su "Saulės grąža" komanda.

Ar galima apdrausti saulės elektrinę

Standartiškai saulės elektrinės apdraudžiamos kaip nekilnojamojo turto dalis. Individualiu atveju reikėtų vertinti Jūsų saulės elektrinės draudimą su draudimo brokeriu.

Turite klausimų? Pasikonsultuokite su "Saulės grąža" komanda.

Saulės kolektoriai ar moduliai?

Atsinaujinantys energijos šaltiniai ne tik užtikrina, kad naudojatės švaria energija. Tai padeda jums tapti mažiau priklausomais nuo energijos tiekėjų bei ilgalaikėje perspektyvoje – mažiau mokėti už energijos suvartojimą. Jei svarstote įsirengti saulės energiją generuojantį šaltinį savo namuose, reikėtų susipažinti su tokią energiją sukuriančiais prietaisais – saulės kolektoriais bei moduliais, kurių sąvokos dažnai yra painiojamos.

Saulės moduliai – tai prietaisai iš saulės energijos gaminantys elektrą, kuri gali būti panaudota ne tik šildymui, bet ir kitoms pastato reikmėms.

Saulės kolektoriai – tai namų šilumos generatoriai, konvertuojantys saulės energiją į šilumą.

Patarimas: jei galvojate įsirengti saulės kolektorių, įsivertinkite, ar sunaudojate daug karšto vandens, nes esant nedideliam karšto vandens sunaudojimo kiekiui saulės kolektorius jums tiesiog neatsipirks.

Kuo skiriasi saulės kolektriai ir saulės elektrinės?

Kuo skiriasi saulės kolektriai ir saulės elektrinės?

Kokius modulius rinktis?

Saulės modulių pasirinkimas yra nebe svarbiausias ir sunkiausias klausimas komplektuojant saulės elektrinę. Pasirinkite Jums labiausiai patikusį variantą ir mes patarsime kokius modulius rinktis:

A) Ieškote geriausio kainos-kokybės santykio?
B) Ieškote Lietuvoje pagamintos produkcijos?
C) Ieškote kažko itin kokybiškos ir ilgaamžio?

Jei pasirinkote variantą A – esate žmogus, vertinantis kokybę, bet visada ištiriantis visus galimus pasirinkumus ir ieškantis „protingų“ sprendimų. Jūsų pasirinkimas yra Monokristaliniai JA Solar Mono Half-cell 60 moduliai, - tai robotizuotoje gamykloje pagaminti 340 W saulės elementai. Šie moduliai sukurti naudojant efektyvias PERCIUM celes. Be to, šį technologija pasižymi šiais privalumais: didesne šviesos absorbcija ir vidiniu atspindėjimu. Tai reiškia, kad modulis sugeria daugiau šviesos, todėl efektyviau veikia.  Moduliui suteikiama 12 m. pradukto ir 83% efektyvumo garantija 25 metams.
 
Jei pasirinkote variantą B – siekiate palaikyti vietinius gamintojus bei ieškote ilgalaikės investicijos. Jūsų pasirinkimas - Soli Tek Standard M60 – 300-310 W monokristaliniai moduliai. Sukurta ir pagaminta Lietuvoje. Moduliams suteikiama 20 m. produkto garantija ir 80% efektyvumo garantija.
 
Variantą C renkasi mėgstantys estetiką, išskirtinumą ir itin aukštą kokybę. Jūsų pasirinkimas - LG NeON 2 Black. Tai didžiausios galios - 340 W, visiškai juodas saulės elementas, gaminamas atliekant dvigubai daugiau tyrimų nei reikalaujama pagal IEC standartus. Cell technologijos dėka LG NeON 2 Black absorbuoja daugiau šviesos, todėl yra iki 3% efektyvesni, lyginant su standartiniais monokristaliniais moduliais. LG saulės elementams suteikiama 25 metų produkto ir 89,6% efektyvumo garantija.

Procesas rezervavus dalį saulės elektrinės Saulės grąžos saulės parke

Parkas yra statomas ir pradės veikti 2020 lapkričio 30 d. Koks procesas laukia dalies saulės elektrinės savininko?

Saulės grąžos saulės parko rezervacija vyksta per IGNITIS platformą. Pasinaudokite IGNITIS atsiperkamumo skaičiuokle.

Rezervuokite savo saulės elektrinės Kuršėnuose dalį sumokėdami 50 € mokestį. Už visą projektą atsiskaitysite tik po elektrinės įrengimo.

Rugpjūčio pab. – rugsėjo pr. numatomas pirkimo – pardavimo sutarties pasirašymas ir planuojamas 30% avansinis mokestis.

Tapkite savininku ir pradėkite naudoti žaliąją energiją. Lapkričio 30 d. bus perduodama Jūsų saulės elektrinė. ESO pastačius dvigubos apskaitos skaitliuką, naudojate žaliąją energiją ir taupote.

Užpildę paramos prašymą liepos mėn. patvirtinimo sulauks iki rugsėjo 5 dienos. Jei dar neteikėte prašymo paramai, tai padaryti galėsite 2021 m. sausio mėn. 

Kainos ir palaikymo kaštai?

II etapo Saulės grąžos saulės parko sąlygos

 1. 1 kW kaina – 925 eur. Saulės elektrinė perkama, naudojantis saulės parkų platforma.

 2. Kol kas klientai turi galimybę rezervuoti saulės elektrinę. Pirkimo-pardavimo sutarčių pasirašymas vyks rugpjūčio pab. - rugsėjo pr.. Rezervacijai taikomas 50 eur. mokestis įskaitomas į galutinę saulės elektrinės kainą. 

 3. Naudojant atsinaujinančią energiją rekomenduojama su tinklais atsiskaityti mokant mėnesinį mokestį už instaliuotą saulės elektrinės galią – 2,6378 eur už 1 kW (su PVM). Pasirinkus šį mokėjimo būdą papildoma, t.y. ne iš saulės generuota el. energija (jei bus reikalinga) kainuos 0,149 ct/kWh. Arba atitinkamai mažiau pasirinkus planą Namai (0,133 ct/kWh) ar Namai+ (0,128 ct/kWh). Sunku įvertinti kainą ir atsipirkimą, konsultuokitės su „Saulės grąža“ komanda.

 4. Aptarnavimo mokestis mokamas 1 kartą per metus. Jis sudaro 17,98 eur - 1 kW. Aptarnavimo mokestis apima saulės elektrinės apsaugą, priežiūrą, valymą, žolės pjovimą ir pan. Vystytojas pasilieka teisę keisti aptarnavimo mokestį kartą per 3 metus, bet ne daugiau kaip 5%. Šiai dienai tikime, kad nurodytas aptarnavimo mokestis išliks nepakitęs 3-5 metus.

 5. Saulės parko vystytojas renkasi patikimus, tarptautinius standartus atitinkančius įrangos gamintojus. Tačiau įrangai ar joms dalims sugedus po garantinio aptarnavimo išlaidos remontui bus bendrai paskirstomos visiems saulės elektrinių savininkams. Paskirstoma procentaliai valdomai elektrinės daliai. 

 6. Įrangai taikomos garantijos: 
 • Moduliams: 12 m. produkto garantija ir 25 metai - 83% generacijos efektyvumui.
 • Inverteriams: 5 metai.
 • Montavimo konstrukcijoms: 10 metų.
 • Montavimo darbams: 10 metų.

Kas gali pirkti saulės elektrinę saulės parke?

 1. Fiziniai asmenys, norintys vartoti žaliąją energiją nuotoliniu būdu.

 2. Juridiniai asmenys, norintys naudoti atsinaujinančių išteklių sugeneruotą elektros energiją. Juridiniai asmenys gali pirkti tiesiogiai susisiekę su „Saulės grąža“ komanda

Kur galima naudoti saulės parke sugeneruotą elektros energiją?

 1. Elektra gali būti paskirstyta tiek butui, tiek namui. Prijungiamų elektros energiją vartojančių objektų skaičius nėra ribojamas

        Svarbu: saulės parko savininkas ir objekto savininkas turi sutapti!

 1. Pagaminta energija gali būti išskaidoma ir priskiriama keliems nekilnojamo turto objektams. Svarbu, kad tiek elektrinė, tiek NT objektai nuosavybės teise būtų valdomi to pačio asmens.

 2. Elektros įvadas turi būti ne mažesnės galios kaip priskiriamos saulės elektrinės dalis, pvz.: jei norite priskirti 6 kW saulės elektrinę iš saulės parko, o šiuo metu turimas elektros įvadas yra 4 kW, tai jį teks didinti iki 6 kW. 

 

Koks tarnavimo laikas ir kas po to?

 1. Vystytojas įsipareigoja, jog elektrinė deklaruojamu pajėgumu (83%) veiks bent 25 metus. Jei numatytu laikotarpiu vykdytojas yra likviduojamas, jo prisiimtus įsipareigojimus perima Ignitis saulės parkai.

 2. Jei po 25 metų jėgainės funkcionavimas tenkina saulės elektrinių savininkus, tuomet elektrinė eksploatuojama iki tol, kol generuojamos energijos kiekis sumažėja. Po eksplotacijos elektrinę planuojama utilizuoti. 

Ar galima parduoti sugeneruotą elektros energiją?

 1. Perteklinės energijos pardavimas fiziniams asmenims yra negalimas.

 2. Perteklinės energijos pardavimas juridiniams asmenims yra galimas. Daugiau informacijos apie sąlygas ir sutartis rasite čia, o apie perteklinės energijos supirkimą rasite čia.

Kaip gauti paramą elektrinei saulės parke?

Paskelbtas naujas kvietimas! Būtinai pateikite paramos prašyma APVA iki 2020 m. liepos 31 d.

 1. 1 kW taikoma 323 eur. subsidija. Maksimali paramos suma – 3.230 vienam nekilnojamojo turto objektui.

 2. Pateikite paraišką paramai reikia per APVIS sistemą. Jungiantis registruokitės per el. valdžios vartus.

 3. Paraiškos pateikimui reikalinga informacija:

- pareiškėjo kontaktinės informacijos. Jis turi būti turto, kuriame planuojama naudoti elektros energiją savininkas (bendraturtis) arba įgaliotas asmuo. Įgalioto asmens atveju reikės įgaliojimo. 
- pastato, kuriame vartosite energiją, unikalus numeris.

SVARBU: Jei Fizinis asmuo vykdo ūkinę – komercinę veiklą, finansavimas neskiriamas, išskyrus atvejus, kai fizinis asmuo gali pateikti įrodymus, kad ūkinė – komercinė veikla nėra vykdoma.

4. Įsigyti elektrinę privaloma per 12 mėn. nuo prašymų paramai pateikimo pabaigos.

5. Įranga turi būti nauja (nenaudota).

Kokius dokumentus reikės pateikti norint gauti paramą:
- sąskaitą-faktūrą ir elektrinės perdavimo asmens nuosavybėn perdavimo-priėmimo aktą.
- įrenginio pasą ir/ar techninę specifikaciją.
- atestuoto rangovo deklaraciją apie elektrinės atitikimą teisės aktų techniniams reikalavimams.

Per kiek laiko gausite paramą?
Parama saulės elektrinei išmokama ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo fizinio asmens tinkamai įforminto Išlaidų kompensavimo prašymo ir visų privalomų pateikti dokumentų registravimo dienos, su sąlyga, jei bus atliekama patikra projekto įgyvendinimo vietoje, kad jos metu nebus nustatyta trūkumų.

Kokie įsipareigojimai atsiranda gavus finansavimą:
- 5 metus be APVA rašytinio sutikimo negalite perleisti, parduoti, įkeisti turto ar kitokiu būdu suvaržyti daiktinių teisių į elektrinę prieš tai negavus raštiško APVA sutikimo.
- 5 metus draudžiama parduoti generuojamą elektros energiją ar naudoti ją ūkinei komercinei veiklai.
- sudaryti sąlygas APVA atstovams tikrinti elektrinę per visą 5 metų laikotarpį.

Detalūs reikalavimai paramai pateikiami APVA puslapyje.

Kodėl saulės elektrinės galia turi būti didesnė už inverterio nominalią galią?

Taip yra dėl dviejų priežasčių:

 1. Inverteris pasiekia didžiausią efektyvumą kuomet dirba savo nominalia galia.
 2. Saulės moduliai ne visada pasiekia nominalią galią.

Taigi, kad užtikrinti reikiamą elektros energijos kiekį, saulės elektrinė turėtų būti montuojama nuo 10 iki 20% galingesnė už inverterio nominalią galią. Priešingu atveju, su laiku saulės jėgainė generuos mažiau elektros energijos nei numatytas metinis poreikis.

Kuo skiriasi saulės moduliai, baterijos ir kolektoriai?

Nors visi šie elementai naudojami saulės energijai panaudoti, tarp jų funkcionalumo ir paskirties yra didžiuliai skirtumai.

Saulės kolektoriai - tai ne saulės elektrinė. Saulės kolektoriai surenka saulės energiją ir ją perduoda šilumos pavidalu. Šio proceso metu nėra gaminama elektra, todėl tokios sistemos suteikiama nauda yra gerokai mažesnė.

Saulės elektrinėje baterijos yra viena iš sudedamųjų dalių. Tačiau, tai ne pagrindinis elementas ir sutinkamas sąlyginai retai. Baterijos skirtos saulės elektrinės sugeneruotam elektros energijos perviršiui kaupti vėlesniam panaudojimui. Jos dažniausiai naudojamos, kai nėra galimybės prisijungti prie elektros tinklų arba prisijungimo kaina viršija baterijų kainą.

Saulės moduliai – tai pagrindinė saulės elektrinės dalis. Būtent jie generuoja elektros energiją ir yra montuojami ant pastato stogo.

Išsamiau skaitykite čia.

10 kW saulės elektrinė: ką reikia žinoti

Ar žinojote, kad 10 kW saulės elektrinė:

- Tokia elektrinė per dieną Jums gali generuoti net virš 60 kWh;
- Vidutiniškai leis sutaupyti 950 € per metus (dabartinėmis kainomis);
- Net 5 tonomis per metus sumažinsit CO2 išskyrimą;
- Tokia elektrinė, įsirengiant su mumis, Jums gali kainuoti nuo 850 € už 1 kW.

Skaityti daugiau.

Išsamios kvietimo gauti paramą saulės elektrinei su paskola taisyklės

Nuo 2020 m. birželio 1 d. 8 val. iki 2020 m. liepos 1 d. 17 val. fiziniai asmenys sudarę paskolos sutartis su finansų ar kredito įstaiga kviečiami teikti Projekto registracijos formas kompensacinėms išmokoms gauti už saulės elektrinių iki 10 kW įsirengimą, kuriomis gaminama elektros energija bus naudojama namų ūkio poreikiams.

Pareiškėjai

Fiziniai asmenys po kvietimo teikti paraiškas sudarę paskolos sutartis su finansų ar kredito įstaiga. Pradinis įnašas turi būti iki 30 % mažos (iki 10 kW) galios saulės elektrinės, skirtos elektros energijos gamybai namų ūkio reikmėms, įrengimui.

Svarbu pabrėžti, kad kompensacinė išmoka nerezervuojama ir neteikiama, kai paramos prašoma tuo pačiu unikaliu numeriu registruotam namui, sodo paskirties pastatui, butui ar žemės sklypui, kuriam jau rezervuota ar išmokėta kompensacinė išmoka iš Programos priemonės, arba iš Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos – saulės elektrinės įrengimui, arba 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ 04.1.1-LVPA-V-114 priemonės „Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimas namų ūkiuose“ ir 04.1.1-LVPA-V-115 priemonės „AIE namų ūkiams“.

Kvietimo suma

2020 m. kvietimui bendra projektų finansavimui skiriama lėšų suma – 5 mln. Eur.

Paskolos sutarčių su finansų ar kredito įstaiga sudarymas ir reikalavimai

Kompensacinės išmokos teikiamos fiziniams asmenims po kvietimo teikti Projekto registracijos formas  sudariusiems paskolos  sutartis su finansų ar kredito įstaiga su pradiniu iki 30 proc. įnašu iki 10 kW galios saulės elektrinių, skirtų elektros energijos gamybai namų ūkio reikmėms, įsirengimui. Paskolos sutartis turi būti sudaryta tarp pareiškėjo ir finansų ar kredito įstaigos. Paskolos sutartis turi būti sudaryta ne trumpesniam kaip 3 metų laikotarpiui. Paskola gali būti grąžinama anksčiau, nei paskolos sutartyje nustatytas terminas, bet ne anksčiau kaip po 3 metų nuo paskolos suteikimo dienos.

Paskolos suma negali būti mažesnė už sumą, apskaičiuotą pagal fiksuotą įkainį remiam elektrinės galingumui įrengti.

Kompensacinės išmokos dydis

Maksimalus kompensacinės išmokos dydis vienam pareiškėjui yra 3810 eurų. Kompensacinės išmokos dydis pareiškėjui apskaičiuojamas pagal nustatytą 1 kW fiksuotąjį įkainį  381 Eur/kW padauginus iš Projekto registracijos formoje nurodytos planuojamos įrengti saulės elektrinės galios (kW).

Remiama veikla – iki 10 kW galios saulės elektrinių, skirtų elektros energijos gamybai namų ūkio reikmėms:

- įrengimas elektros energijos vartojimo vietoje;

- įrengimas geografiškai nutolusioje nuo elektros energijos vartojimo vietoje.

Tinkamos finansuoti projekto išlaidos yra numatytos Projekto registracijos formoje nurodytam  įrenginiui įsigyti pagal nurodytą saulės elektrinės galią  ir patirtos nuo priemonės įtraukimo į einamųjų metų Klimato kaitos programos lėšų naudojimo sąmatą detalizuojantį planą, t.y. nuo 2020 m. gegužės 13 d.

Tinkamos finansuoti išlaidos, kurioms sudaryta tikslinės paskolos sutartis

- saulės elektrinės iki 10 kW įsigijimas. Pareiškėjas gali įsigyti ir didesnę kaip 10 kW galios saulės elektrinę, tačiau kompensacinė išmoka mokama tik už saulės elektrinės iki 10 kW įsigijimą ar įrengimą;

- saulės šviesos moduliai, atitinkantys Europos Sąjungos standartus, įskaitant ekologinius ženklus, energijos duomenų etiketes ir kitas Europos Sąjungos standartizacijos įstaigų nustatytas techninių normatyvų sistemas;

- įtampos keitiklis turi būti tinkamas saulės elektrinių įrengimui ir atitikti Europos Sąjungos standartus, įskaitant ekologinius ženklus, energijos duomenų etiketes ir kitas Europos Sąjungos standartizacijos įstaigų nustatytas techninių normatyvų sistemas.

Projekto registracijos formas galite teikti nuo 2020 m. birželio 1 d. per informacinę sistemą APVIS adresu apvis.apva.lt. Prisijungti galite ČIA.

Kartu su Projekto registracijos forma pareiškėjas turi pateikti:

 1. Jei yra namo, sodo paskirties pastato bendrasavininkų, laisvos formos bendrasavininkų (bendraturčių) sutikimą įgyvendinti projektą. Jį rasite ČIA
 2. Jei saulės elektrinė bus įrengiama ant daugiabučio stogo arba integruojama į pastatą, laisvos formos daugiabučio namo daugumos (jeigu butų ir kitų patalpų savininkų bendrijos įstatuose ar jungtinės veiklos sutartyje nenumatyta kitaip) butų ir kitų patalpų savininkų sutikimą arba jei saulės elektrinė bus įrengiama daugiabučio teritorijoje ir daugiabučio žemės sklypas priklauso bendra jungtine nuosavybės teise, laisvos formos daugiabučio žemės sklypo bendraturčių sutikimas. Jį rasite ČIA
 3. Jei Pareiškėjas įgalioja kitą fizinį ar juridinį asmenį už jį atlikti su Projekto įgyvendinimu susijusius veiksmus (pateikti Projekto registracijos formą ir/ar pateikti išlaidų kompensavimo prašymą ir/ar apmokėti išlaidas ir pan.), notaro patvirtintą arba informacinių technologijų priemonėmis sudarytą (https://igaliojimai.lt/) įgaliojimą atstovauti pareiškėją. Rekomendacijas dėl informacijos pateikimo notaro patvirtintame įgaliojime rasite ČIA.

Projektai bus atrenkami konkurso būdu pagal prioritetinius projektų atrankos kriterijus. Projektų atranka nepriklausys nuo projekto registracijos formos pateikimo pirmumo.

Prioritetiniai balai bus suteikiami pagal Klimato kaitos programos priemonės fiziniams asmenims „Finansinių priemonių taikymas gaminantiems vartotojams  didinant atsinaujinančių energijos išteklių socialinį prieinamumą“ tvarkos aprašo  priede „Prioritetiniai atrankos kriterijai“, rasite ČIA.

Įsirengti saulės fotovoltinę elektrinę ir pateikti APVA išlaidų kompensavimo prašymą privaloma ne vėliau kaip per 9 mėnesius nuo kvietimo teikti Projekto registracijos formas pabaigos dienos, t.y. iki 2021 m. balandžio 1 d.

Teisės aktai

 • Klimato kaitos programos priemonės fiziniams asmenims „Finansinių priemonių taikymas gaminantiems vartotojams didinant atsinaujinančių energijos išteklių socialinį prieinamumą“ tvarkos aprašas;
 • Klimato kaitos programos lėšų naudojimo 2020 m. sąmatą detalizuojantis planas, patvirtintas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2020 balandžio 3 d. įsakymu Nr. D1-187;
 • Klimato kaitos programos lėšų naudojimo 2020 m. sąmata, patvirtinta Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2020 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. D1-143.

Informacija teikiama:

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūroje,

Labdarių g. 3, LT-01120 Vilnius

pirmadieniais - ketvirtadieniais 8.00-12.00 ir 12.45-17.00 ,

penktadieniais 8.00 -12.00 ir 12.45-15.45

 

☎️ Kontaktiniai asmenys:

Aistė Ulickaitė, el. paštas aiste.ulickaite@apva.lt, tel. 8 646 19 240;

Gytis Milašius, el. paštas gytis.milasius@apva.lt, tel. 8 646 08 522;

Inga Bernatavičienė, el. paštas inga.bernataviciene@apva.lt, tel. 8 659 61 194.

 

https://www.apva.lt/kvietimas-fiziniams-asmenims-sudariusiems-paskolos-sutartis-su-finansu-ar-kredito-istaiga-iki-10-kw-galios-saules-elektrinems-irengti-skirtas-elektros-energijos-gamybai-namu-ukio-reikmems/

Kodėl ir kokia techninė patikra reikalinga? 

 • Kartą per du metus: būtinoji patikra sklandžiam saulės elektrinės veikimui ir didžiausiai generacijai užtikrinti.
 • Kas tris metus arba artėjant saulės elektrinės komponentų garantijos pabaigai: išsami patikra su termovizine kamera, kuri padės pastebėti ir užkirsti kelią gedimams. 

Kas gali atlikti techninę priežiūrą?

Saulės elektrinės elementus būtina apžiūrėti ir įsitikinti ar nėra plika akimi pastebimų gedimų. Tačiau techninę patikrą gali atlikti tik kvalifikuoti specialistai. Patiems to nereikėtų atlikti. 

Kodėl ir kada reikia plauti modulius?

Elektrinės modulius reiktų plauti priklausomai nuo aplink elektrinę esančios taršos: dulkės, žiedadulkės, miško sąmanos, pramonės objektai, privačių namų kaminų tarša.

Saulės elektrinės modulius rekomenduojama nuplauti bent kartą per 3-5 metus. Mūsų skaičiavimu, vien nuplovus modulius generacija išauga 5-15%. 

 

Kaip žinoti, jog saulės elektrinė galimai turi gedimų?

Tai galima matyti iš saulės elektrinės veikimo nukrypimų, kuomet generacija netenkina lūkesčių arba yra itin didelė. 

 

Daugiau apie saulės elektrinės priežiūrą čia.

Saulės elektrinės gedimus gali pašalinti tik kvalifikuoti specialistai, susisiekime.

Kodėl reikalinga techninė priežiūra?

Techninė apžiūra yra būtina siekiant užtikrinti maksimalią saulės elektrinės generaciją. Tai prevencija prieš įvairius elektrinės sutrikimus. Laiku pastebėti nesklandumai bus išspręsti greičiau ir pareikalaus mažesnių išlaidų.

Kas gali atlikti techninę priežiūrą.

Saulės elektrinių savininkai turi apžiūrėti saulės elektrinę ar nėra plika akimi pastebimų gedimų, tačiau išsamią techninę patikrą privalo atlikti tik kvalifikuoti saulės elektrinių priežiūros specialistai, kurie nustatys ir išspręs aptiktus gedimus. 

Kam reikalinga termovizinė patikra?

Termovizinė kamera atskleidžia moduliuose slypinčias kaistančias ar jau perkaitusias celes, taip pat gamyklinius trūkumus, kurie nematomi vizualinės apžiūros metu. AC skydų bei elektrinių jungčių termovizijos metu padarytų nuotraukų analizė – pagrindinė prevenzija galimam elektrinės bei elektros tinklo sutrikimui, įrangos ilgaamžiškumo užtikrinimui. 

Gali būti daromos visos jėgainės termovizijos nuotraukos iš viršaus, taip pat inverterių termovizinės nuotraukos inverteriui veikiant. 

Kodėl ir kada reikia plauti modulius?

Kad jūsų saulės elektrinė veiktų nepriekaištingai, rekomenduojame kartą per metus atlikti saulės elektrinės patikrą priklausomai nuo aplink elektrinę esančios taršos: dulkės, žiedadulkės, miško sąmanos, pramonės objektai, privačių namų kaminų tarša.

Saulės elektrinės plaunamos naudojant profesionalią įrangą ir specialiai tam skirtas priemones, modulį padengiančias apsaugine nanodanga.

Kokia privaloma patikra turi būti atlikta?

Reguliari SE patikra privaloma pagal gamintojų ir Elektros įrenginių bandymų normų ir apimčių aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2016 m. spalio 26 d. įsakymu Nr. 1-281 (XXXIII SKYRIUS).

Kurį apžiūros planą rinktis?

Parengėme du techninės apžiūros planus namų saulės elektrinėms, kuriuos atliks kvalifikuoti ir patyrę specialistai:

1 planas. Būtinoji patikra, kuri padės užtikrinti sklandų saulės elektrinės veikimą ir didžiausią generaciją. Rekomenduojame atlikti kartą per metus.

2 planas. Išsami patikra su termovizine kamera, kuri padės pastebėti ir užkirsti kelią gedimams. Šis planas skirtas norintiems būti tikriems maksimaliu saulės elektrinės efektyvumu. Rekomenduojame atlikti kas tris metus arba artėjant saulės elektrinės komponentų garantijos pabaigai.

 

Kiekvieno plano kainas rasite čia.

Kurį priežiūros planą rinktis?

Verslo saulės elektrinės techninės priežiūros planai:

1 planas - rekomenduojama atliti kasmet.

2 planas - privaloma pagal gamintojo techninę dokumentaciją, teisės aktus ir Technikos vadovo sudarytą planinių patikrinimų aprašą.

 

Visus įkainius ir išsamius saulės elektrinių patikros planus rasite čia.

 

Kas yra varžų matavimas ir kam jis reikalingas?

Patikros metu mes vykdome kabelių izoliacijos varžų matavimus, įžeminimo varžos ir pereinamųjų kontaktų. 

Izoliacijos varžų matavimo metu specialus prietaisas aukštos įtampos pagalba tikrina kabelių izoliacijos varžą. Tokiu būdu nustatoma ar izoliacija nėra nusidėvėjusi arba pažeista. Tai yra prevencinė priemonė, kuri iš anksto padeda nustatyti galimą elektros srovės nuotėkį. Laiku ir iš anksto suplanuotas remontas padės išvengti galimų įrangos gedimų ir gerokai brangesnio remonto ar net nelaimingo atsitikimo.

Įžeminimo ir pereinamųjų kontaktų varžų matavimų metu tikrinama saulės elektrinės įžeminimo kontūro, atskirų elektrinės dalių įžeminimo ir pereinamųjų kontaktų patikimumas ir atitikimas normatyviniams reikalavimams.

Gavote paramą. Kas toliau?

Sudaryti gaminančio vartotojo sutartį su elektros energijos tiekėju ir (ar) energijos tinklų operatoriumi) ir pateikti išlaidų kompensavimo prašymą turite ne vėliau kaip per 12 mėn. nuo kvietimo pabaigos., t.y. iki 2021 m. liepos 31 d. 

Svarbu: jei fizinis asmuo paraiškoje nurodytame pastate (bute) vykdo ūkinę – komercinę veiklą (yra įregistruotas verslo plotas, nuoma), finansavimas neskiriamas.

Reikalingi dokumentai:

Išlaidų kompensavimo prašymą prašome teikti prisijungus per aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (toliau – APVIS) https://apvis.apva.lt/.

Instrukciją kaip prisijungti prie APVIS galima rasti: „Pagalba“ adresu https://apvis.apva.lt/duk.

Kartu su išlaidų kompensavimo prašymu pridedami dokumentai:

1. Įrangos, atitinkančios nustatytus reikalavimus, įsigijimą pagrindžiančių bei perėmimo Fizinio asmens nuosavybėn (įrangos perdavimo – priėmimo aktas) įrodančių dokumentų, kuriuose nurodoma įrenginio galia, IP klasės, CE ženklinimas, garantijos; elektrinių parko (saulės elektrinės) leidimo gaminti data ir numeris,  kopijas.

2. Įrangos techninius duomenis patvirtinančių dokumentų kopijas (įrenginio pasas ir/ar techninė specifikacija) (APVA paprašius, šiuos dokumentus visam elektrinių parkui (saulės elektrinei) gali pateikti vystytojas).

3. Gaminančio vartotojo sutarčių su elektros energijos tiekėju ir (ar) energetikos tinklų operatoriumi kopijas (Elektros energijos pirkimo – pardavimo ir paslaugų teikimo sutarties kopiją).

4. Vystytojo išrašytą sąskaitą faktūrą už įsigytą įrenginį).

5. Kitus APVA prašytus būtinus dokumentus, jų nuorašus arba kopijas arba informaciją, reikalingą išlaidų tinkamumui įvertinti.

Jei Jūsų planai pasikeitė ir nusprendėte neįgyvendinti projekto iki 2021 m. liepos 31 d., prašome informuoti Agentūrą ir parašyti žinutę prisijungus per APVIS: https://apvis.apva.lt/ 

Turite klausimų?
Susisiekite su mumis!

Turite klausimų?
Susisiekite su mumis!

UAB "Saulės grąža"

info@saulesgraza.lt

+ 370 520 01683

Naujas blokas
DUK blokas
DUK blokas
DUK pasirinktų klausimų atvaizdavimas
Apie mus
Apie mus
Nuotrauka su teksto bloku ant viršaus
Pranašumai
Pranašumai
Pranašumų atvaizdavimas (3 galimi stiliai)
Default stilius: Numbers stilius: Steps stilius:
articlesList
articlesList
Straipsnių atvaizdavimas
Tekstas dėžutėje
Tekstas dėžutėje
Tekstas dėžuteje, pasislinkęs į viršų
Skaičiuoklė
Skaičiuoklė
Didžiosios skaičiuoklės blokas
Sertifikatai
Sertifikatai
Sertifikatų atvaizdavimas
Susisiekite su mumis
Susisiekite su mumis
Atvaizduojamas kontaktas
Turinys (be dizaino)
Turinys (be dizaino)
Turinio atvaizdavimas be papildomo dizaino
CTA
CTA
CTA atvaizdavimas (2 galimi būdai)
Dark stilius: Text Box stilius:
Išplėčiama dėžutė
Išplėčiama dėžutė
Failai
Failai
Galerija
Galerija
Žemėlapis
Žemėlapis
Pasiūlymo skaičiuoklė
Pasiūlymo skaičiuoklė
Maža skaičiuoklė
Paskola 381
Paskola 381
Maža skaičiuoklė - paskola 381
ESO plano skaičiuoklė
ESO plano skaičiuoklė
Puslapio viršus
Puslapio viršus
Vidinių puslapių viršaus blokas (4 galimi atvaizdavimo stiliai)
Default stilius: Image stilius: Small Image stilius: Contacts stilius:
Planai
Planai
Įrangos planų atvaizdavimas (planai iš rinkinio)
Įgyvendinti projektai
Įgyvendinti projektai
Apie mus projektai
Apie mus projektai
Projektų atvaizdavimas iš rinkinių
Apie mus rašo
Apie mus rašo
Atsiliepimų sąrašas
Socialinis
Socialinis
facebook puslapio kontūrai ir vieno įrašo atvaizdas
Socialinis pulsas
Socialinis pulsas
Facebook įrašų atvaizdavimas
Sprendimai
Sprendimai
Sprendimų atvaizdavimas (sprendimai iš rinkinio)
Komanda
Komanda
Atvaizduojami komandos nariai (pasirenkami iš rinkinio) ir apačioje kvietimas prisijungti prie komandos
Atsiliepimai
Atsiliepimai
Klientų atsiliepimų atvaizdavimas iš rinkinių
Tekstas
Tekstas
Teksto blokas naudojamas paprastoms pastraipoms ar lentelėms (2 galimi atvaizdavimo stiliai)
Default stilius: Heading left stilius:
Tekstas su nuotrauka
Tekstas su nuotrauka
Video
Video
Įkelkite filmukus iš YouTube arba vimeo platformų
Pasirikite bloko tipą
Skambinti