Kaip veikia saulės elektrinė?
- Saulės moduliai generuoja saulės energiją.
- Įtampos keitiklis nuolatinę srovę pakeičia į kintamą.
- Elektros energiją galite naudoti visur, kur reikia namuose.
- Perteklinę elektros energiją pasaugos elektros tinklai.

Jei planuojate įsirengti saulės elektrinę, ko gero, jums kyla klausimas, kaip ji įrengiama, iš kokių dalių susideda, kaip jos jungiamos viena su kita? Prisiminkite vaikų ir suaugusiųjų taip mėgstamą žaidimą – dėlionę, dažnai angliškai vadinamą tiesiog puzzle. Tai galvosūkis, kuris leidžia surinkti ir sujungti paveikslėlį iš mažų popieriaus dalelių, kurios absoliučiai visos yra svarbios ir susijusios viena su kita. Būtent taip galime įsivaizduoti ir saulės jėgainę, kuri susideda iš svarbių, tam tikra eilės tvarka surinktų dalių.
Pradėkime dėlionę nuo saulės modulių
Fotovoltiniai saulės moduliai yra svarbi elektrinės dalis. Tai taip vadinamos saulės panelės. Šie moduliai padeda panaudoti neišsenkantį gamtos išteklių - saulės energiją. Saulės moduliai montuojami ant pastato stogo arba prie tam tikros konstrukcijos, kuri stovi ant žemės. Jų skaičius priklauso nuo to, kokios galios elektrinę norima įrengti. Tuomet šie elementai yra nuosekliai sujungiami grupėmis.
Savo klientams siūlome trijų žinomų gamintojų saulės modulius. Patikimumu ir efektyvumu išsiskiria JA Solar siūlomi moduliai, įtraukti į Tier-1 sąrašą. Jei vertinate ir siekiate palaikyti Lietuvos gamintojus, galite rinktis SoliTek saulės modulius, kurie nenusileidžia savo kokybe. O norėdami džiaugtis išskirtine modulių išvaizda, galite rinktis LG produkciją.
Inverteriai nuolatinę srovę paverčia į kintamą
Inverteriai - tai taip vadinami įtampos keitikliai, be kurių elektrinė negalėtų efektyviai mums tarnauti. Saulės modulių pagaminta pastovi elektros srovė laidais yra perduodama inverteriui. Šis prietaisas nuolatinę įtampa paverčia į kintamąją, tinkamą naudoti namuose. Labai svarbu išsirinkti tokį įtampos keitiklį, kuris būtų efektyviausias jūsų kuriamai elektrinei. Pavyzdžiui, patys pažangiausi inverteriai leidžia mažiausiomis išlaidomis sugeneruoti daugiausiai saulės energijos jūsų poreikiams.
Inverteris suteikia galimybę stebėti saulės elektrinės darbą internetu, per išmaniąsias programėles. Savo klientams siūlome Huawei, Fronius, SolarEdge įtampos keitiklius, kuriuose pritaikyti pažangiausi technologiniai sprendimai.
Tvirtinimo konstrukcija pritaikoma stogo tipui
Prieš renkantis tvirtinimo konstrukciją, reikėtų atkreipti dėmesį į stogo tipą - plokščias ar šlaitinis, o gal elektrinė bus įrengiama ant fasado ar ant žemės. Saulės modulių tvirtinimas gali būti atliktas įvairiose vietose: ant tiesaus arba nuožulnaus stogo, ant fasado arba ant žemės. Taip pat svarbu, kokia yra stogo danga: šiferis, skarda, bituminė ir pan. Nuo to taip pat priklauso montavimo komplekto pasirinkimas. Galiausiai, tvirtinimo konstrukcijų kiekis apskaičiuojamas atsižvelgiant į tai, kokios galios elektrinė įrengiama ir kiek saulės modulių planuojama sumontuoti.
Svarbios kitos smulkios dalys leidžia sistemai veikti nepriekaištingai
Saulės jėgainė veikia, esant visoms anksčiau išvardintoms dalims. Tačiau kitos, ne visada privalomos, bet taip pat reikšmingos dalys taip pat yra dėlionės dalis. Kalbame apie išmaniuosius skaitiklius, kurie leidžia stebėti elektros generaciją, optimizatorius, kurie padeda išvengti neigiamo šešėlių poveikio saulės moduliams, kabelius, inverterio ryšio komunikaciją ar išmanųjį duomenų skaitytuvą, kuris suteikia galimybę stebėti ir analizuoti duomenis, bei kitas dalis.
Saulės baterijos
Įprastai Lietuvoje saulės elektrinė yra prijungiama prie elektros tinklų ir namo poreikiams momentiškai nepanaudota elektros energija yra atiduodama į tinklus "pasaugoti". Saulės elektrinės sistemoje sumontavus bateriją, joje galima kaupti nepanaudotą saulės energiją ir padidinti nepriklausomybę nuo elektros tinklų. Savo klientams siūlome išmanią HUAWEI LUNA 2000 bateriją.