Mūsų naujienos

2023-11-29

Autonominė saulės elektrinė: kada verta rinktis?

Vieno ar kito tipo saulės elektrines šiais laikais įsirengia vis didesnė visuomenės dalis. Autonominės saulės elektrinės – racionali išeitis atvejais, kai dėl tam tikrų priežasčių prisijungimas prie ESO elektros tinklų nėra įmanomas, arba, yra labai brangus.

Daugiau
2023-11-14

Inverteriai: kas tai yra ir į ką svarbu atkreipti dėmesį pasirenkant inverterį?

Inverteris, kas tai? Ir ką šis, ne visiems girdėtas terminas reiškia? Tikrai ne visi žino, kas yra inverteris ir kokią paskirtį jis atlieka. Saulės inverteris, paprasčiau vadinamas įtampos keitiklis saulės baterijoms yra viena iš saulės elektrinės sistemos sudedamųjų dalių. Saulės elektrinės inverteris užtikrina, kad sukauptą energiją būtų galima panaudoti praktiškai, buityje. Saulės moduliai tik sugeria saulės energiją. Saulės energija surinkta moduliuose, laidais keliauja į inverterį, kuriame ši energija konvertuojama į elektros energiją.

Daugiau
2023-09-05

Prognozuojamas elektros kainų augimas iki 30%. Kaip pasiruošti?

„Artėjant rudeniui numatomas ir elektros kainų augimas. Žiemą už elektrą gali reikėti mokėti 20-30 proc. daugiau nei dabar“, – sako Martynas Nagevičius, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas. Anot jo, tam, kad būtų galima sumažinti kainų šuolius, elektrą reiktų gaminti patiems. Saulės energijos bendrovės „Saulės grąža“ specialistai tikina, jog pradėti tai daryti dabar – itin palankus metas, tačiau svarbiausia nepasiklysti pasiūlymų gausoje.

Daugiau
2023-06-10

Kodėl saulės elektrinė generuoja mažiau, negu instaliuota galia?

Saulėta ir karšta diena – ar jėgainė generuos daugiau?

Dažnas elektrinės savininkas mano, jog  saulėta ir karšta diena lyg šventė, atnešanti aukštą generaciją. Iš tiesų – jėgainės veikimui reikalinga saulė, tačiau:

  • Kylant oro temperatūrai, saulės modulių efektyvumas mažėja, todėl vėsesnę dieną (iki 25 °​C) momentinė jėgainės generacija bus aukštesnė.
  • Neverta nerimauti – Lietuvoje oro sąlygos yra palankios, todėl net jeigu karštą dieną jėgainės generacija bus mažesnė už instaliuotą galią – svarbiausia yra rezultatas ilgalaikėje perspektyvoje.
  • Lygindami savo jėgainę su kaimyno ar pažįstamo iš kito regiono, visada atkreipkite dėmesį į: stogo kampą, orientaciją, vietą. Jūsų elektrinė neveikia prasčiau, o tiesiog sumontuota skirtingai.
Daugiau
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Skambinti